• Informacje na temat:

  rynek mięsa w polsce

Artykuły na temat: rynek mięsa w polsce
 • ​Pracujący biedni: Harują, ale zarabiają grosze. Jest ich w Polsce coraz więcej

  Na stanie się biednym pracującym narażeni są dziś wszyscy. Seniorzy (45+) z przyczyn oczywistych. Młodzi - zarówno ci po studiach, jak i w trakcie edukacji - też jak najbardziej. Bo to, co dziś oferuje im rynek pracy, to najczęściej śmieciowe posady w usługach, zwykle gastronomii i call centers.

 • Produkcja mięsa drobiowego w Polsce rośnie najszybciej w Europie. Jego ceny będą spadać

  Na początku roku produkcja mięsa drobiowego wzrosła o 11,5 proc. W całej Unii Europejskiej dynamika wyniosła 1,6 proc. Polska jest nie tylko liderem w produkcji, lecz także w eksporcie drobiu mimo ognisk ptasiej grypy. I choć perspektywy dla branży są optymistyczne, Krajowa Izba Producentów Drobiu i Pasz ocenia, że możliwe jest obniżenie tempa wzrostu w kolejnych miesiącach.

 • Krwawa robota masarza w Niemczech

  Zawód rzeźnika zawsze cieszył się społecznym poważaniem i wiązany był z wysokimi dochodami. W polskich rzeźniach za pracę "na nożu" można zarobić nawet powyżej 3 tys. zł. Od kiedy europejski rynek pracy został otwarty dla Polaków, zarobki rzeźnika na Zachodzie obrosły legendą. Jedni mówią, że można zarobić krocie, inni, że zależy, gdzie się trafi, a jeszcze inni rzucają mięsem w pracodawców.

 • Ceny produktów zwierzęcych - nerwowo na rynku mięsa

  W marcu w porównaniu z poprzednim miesiącem wzrosły ceny skupu produktów zwierzęcych. W skali roku ceny skupu większości produktów rolnych były wyższe, z wyjątkiem cen żywca wieprzowego. Zdaniem ekspertów sytuacja na runku mięsa robi się bardzo nerwowa.

 • Paribas: Polski wzrost spowolni do 2,7 procent

  .... proc. - Zasoby siły roboczej w Europie kurczą się, państwa będą o nią konkurować, choćby po to, żeby móc utrzymać obecny model zabezpieczenia społecznego. Niemcy otworzą swój rynek pracy od maja 2011

 • Izrael - wielki rynek mięsa znowu otwarty

  Polska może sprzedawać wołowinę do Izraela. Będziemy wracać na ten bardzo atrakcyjny cenowo rynek poinformowało ministerstwo rolnictwa.

 • Nadchodzi fala zwolnień. Powodem rosyjskie embargo

  ...(UPEMI). Eksport mięsa na rynek unii celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu stanowi równowartość około 220 mln euro, czyli 9 proc. całkowitego eksportu tych produktów - wskazuje Różański(...) mocno ograniczona. - Dzisiaj mamy najniższe od 30 lat pogłowie trzody chlewnej w Polsce. Mamy ograniczone zdolności eksportu mięsa wieprzowego praktycznie na wszystkie rynki świata, poza...

 • KE ws. mięsa: od was zależy jak kontrolujecie produkty

  Trwa wojna handlowa z Czechami. KE sugerowała, że Republika Czeska nieprawidłowo wykorzystywała przepisy dotyczące kontroli przy imporcie żywności. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski odgraża się, jeżeli polskie mięso będzie "szykanowane", to resort rolnictwa może zacząć przyglądać się dokładniej czeskim produktom, np.piwu podał TOK FM.

 • Bez uboju rytualnego ludzie stracą pracę

  ...- Kilka tysięcy osób straci pracę w wyniku utrzymania zakazu tzw. uboju rytualnego. Hodowla bydła rozwija się w Polsce dzięki eksportowi wołowiny, a najbardziej pożądane jest mięso pochodzące z takiego uboju - tłumaczył prezes "Polskiego Mięsa" Witold Choiński.

 • Branża drobiarska: Konsumentów czeka szok. Jesienią mięso z kurczaków i indyków poważnie zdrożeje

  Branża ostrzega, że jesienią oraz zimą mięso z kurczaków i indyków może wyraźnie zdrożeć, m.in. z powodu trwającej suszy i rosnących kosztów zakupu paszy.