• Informacje na temat:

  rynek mieszkaniowy 2014

Artykuły na temat: rynek mieszkaniowy 2014
 • Skanska wciąż rośnie w Polsce - prawie 1000 nowych pracowników w tym roku

  ...specjalistów Najwięcej osób w grupie, ze względu na liczbę projektów i strukturę, zatrudnia Skanska S.A., która z roku na rok poszerza skalę działalności w kraju. W 2014 r. firma zwiększyła swój udział(...) i Inżynieryjnego w Białymstoku oraz poszerzyła działalność dotychczasowego oddziału w Olsztynie o budownictwo ogólne, tworząc w tym mieście Oddział Budownictwa Inżynieryjnego i Ogólnego. W 2014 roku...

 • Rynek nieruchomości bije własne rekordy - powiedziała PAP ekspertka ds. nieruchomości Katarzyna Bednarczyk. Jak wyjaśniła, "w porównaniu z 2007 r. kiedy nastąpił ten pierwszy boom mieszkaniowy, sprzedaż mieszkań wzrosła o blisko 80 proc.".

 • Bezwarunkowy dochód podstawowy zastąpi socjalne wsparcie państwa

  Zmieniająca się rzeczywistość oraz postępująca automatyzacja, wywiera coraz większy wpływ na rynek pracy w tym i na wynagrodzenia. Już dzisiaj dużo zadań przejęły maszyny, a w przyszłości ich udział będzie jeszcze większy. Rozwój automatyki skutkował będzie tym, że praca człowieka stanie się mniej potrzebna. Konieczne może się okazać wprowadzenie nowych sposobów dystrybucji dochodu...

 • Wpływ imigrantów z Ukrainy na rynek mieszkaniowy w Polsce

  Dla rynku mieszkaniowego, miniony rok był pod pewnymi względami rekordowy. Deweloperzy przekazali w nim 78 tys. mieszkań, co było najwyższym wynikiem w historii i jednocześnie o 6 tys. wyższym niż w 2009 r. W 2014 r. wśród osób fizycznych, największą powierzchnię lokali mieszkalnych w Polsce nabywali Niemcy obecnie są to Ukraińcy.

 • Brakuje rąk do pracy, a Polacy Polakom Ukraińców podbierają

  Ponad 26 000, 50 000, 106 000 i 192 000 - tylu Ukraińców otrzymywało zezwolenie na pracę w Polsce kolejno od 2014 do 2017 roku. W pierwszym półroczu bieżącego roku taki dokument otrzymało już ponad 110 000 naszych wschodnich sąsiadów. Łatwo obliczyć, że z roku na rok liczba Ukraińców przyjeżdżających do Polski w celach zarobkowych podwaja się. Na początku witani z rezerwą, dziś okazują się...

 • Dokąd zmierza rynek mieszkaniowy w Polsce?

  Temat rynku mieszkaniowego w Polsce jest ostatnio niezwykle popularny. Wynika to m.in. z najwyższej w historii liczby oddawanych mieszkań oraz obaw, kiedy dobra koniunktura będzie miała swój kres. Obserwatorów interesuje również jaki wpływ na rynek będzie miało potencjalne spowolnienie w branży. Artykuł ten ma na celu odpowiedzieć na te i inne pytania.

 • Krwawa robota masarza w Niemczech

  Zawód rzeźnika zawsze cieszył się społecznym poważaniem i wiązany był z wysokimi dochodami. W polskich rzeźniach za pracę "na nożu" można zarobić nawet powyżej 3 tys. zł. Od kiedy europejski rynek pracy został otwarty dla Polaków, zarobki rzeźnika na Zachodzie obrosły legendą. Jedni mówią, że można zarobić krocie, inni, że zależy, gdzie się trafi, a jeszcze inni rzucają mięsem w pracodawców.

 • Rośnie popularność zamiany mieszkań

  Transakcje zamiany na mieszkania sukcesywnie zyskują na popularności. Dzięki nim osoby z niską zdolnością kredytową mogą realizować swoje mieszkaniowe ambicje, nie troszcząc się, czy uda im się sprzedać dotychczasową nieruchomość. Zamiana bowiem oznacza de facto dwie transakcje w jednym.

 • Od nowego roku pośrednicy nieruchomości bez licencji

  Od 1 stycznia 2014 roku pośrednikiem w obrocie nieruchomościami będzie mógł zostać dosłownie każdy. I to bez żadnych szczególnych kwalifikacji. Dlatego Polska Federacja Rynku Nieruchomości (PFRN) uruchamia własny rejestr pośredników i zarządców nieruchomości. W ten sposób zamierza ułatwić klientom orientację w rynku.

 • Brak mieszkań w Niemczech: "Ukryty dramat"

  Wynajem mieszkań w niemieckich miastach staje się luksusem. Panuje dramatyczny brak mieszkań i nie widać szans na poprawę sytuacji.