• Informacje na temat:

  rynek muzyczny w polsce

Artykuły na temat: rynek muzyczny w polsce
 • Polacy wśród najbardziej zapracowanych w UE. Czy rynek pracownika to zmieni?

  ...przeciętnie pracują 41,4 godz. w tygodniu. Rynek pracownika Jednocześnie w Polsce bezrobocie jest rekordowo niskie - według danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, stopa bezrobocia(...) millenialsów. - Nie są nasiąknięci PRL-owskimi wzorcami pracy, a jednocześnie dzięki nowym technologiom są obywatelami świata. Jeśli rynek pracownika będzie się w Polsce utrzymywał, prawdopodobnie wymuszą na...

 • Polska branża muzyczna przeciw reformom Brukseli. Internetowe memy będą nielegalne?

  Branża muzyczna protestuje przeciw zmianom szykowanym przez Brukselę. Ale w sprawie zakazu geoblokowania i reformy prawa autorskiego nie mówi jednym głosem.

 • Rośnie popyt na konsultantów ślubnych

  Od lat z usług wedding plannerów, czyli konsultantów ślubnych, masowo korzystają Amerykanie, Anglicy i Chińczycy. W Polsce ten rynek usług dopiero się rozwija. Pary mają jednak już coraz większą świadomość, że skorzystanie z usług eksperta od organizacji ślubu i wesela daje gwarancję bezpieczeństwa podczas wymarzonej uroczystości i pozwala oszczędzić czas. Należy jednak pamiętać, że trzeba go...

 • Muzyka klasyczna nie jest niszowa! Jak wynika z danych zebranych przez Główny Urząd Statystyczny, w 2014 r. słuchało jej 18,9 proc. Polaków. To jedynie o 4,6 proc. mniej niż w przypadku uznawanego za bardzo popularne disco polo. Dodatkowo 6 proc. z nas chodziło na koncerty muzyki poważnej do filharmonii. Dla porównania odsetek słuchaczy innych koncertów był tylko nieco ponaddwukrotnie wyższy (13,5 proc.). Co sprawia, że muzyka klasyczna cieszy się tak dużym uznaniem wśród Polaków?

 • Pokolenie Biedronki 2.0

  Zakupy grupowe zdobyły miliony zwolenników. Grupoklony w Polsce wyrastały jak grzyby po deszczu. Młodzi myśleli, że znaleźli pracę marzeń, szybko jednak okazywało się, że trafiali do maszynek, które wyciskały ich jak cytryny.

 • Netflix wkrótce w Polsce: Underwood kontra Mostowiakowie. Kogo będziemy oglądać?

  Czy Netflix zrobi z polską telewizją to, co bohater serialu "House of Cards" z politycznymi wrogami? Bliski start serwisu w Polsce cieszy widzów. Rynek telewizyjny powinien zacząć się bać.

 • Zarobki w branży pogrzebowej

  W przypadku śmierci, gdy zmarły był ubezpieczony, ZUS wypłaca jego rodzinie zasiłek pogrzebowy. Ma on służyć pokryciu kosztów związanych z pogrzebem. Od 1 marca 2011 wysokość zasiłku wynosi 4000 zł. W 2010 roku zanotowano w Polsce 378 478 zgonów. Wartość rynku można więc oszacować na kwotę 1,51 mld zł.

 • Europejskie rozporządzenia w sprawie zakazu geoblokowania to konkretne zagrożenia dla polskiego rynku muzycznego - alarmują artyści i przedstawiciele rynku muzycznego w Polsce. - To dotknie nie tylko wykonawców, ale nas wszystkich, słuchaczy, użytkowników serwisów muzycznych, fanów muzyki - podkreśla prezes Universal Music Polska w rozmowie z Katarzyną Sobiechowską-Szuchtą. Artyści obawiają się

 • ...należy Polski Holding Rekrutacyjny. W Polsce wolontariat często jest mylony z bezpłatnymi stażami w firmach lub kojarzony jest jedynie z pracą na rzecz osób starszych lub dzieci. - Tymczasem(...) rozwiązania techniczne w praktyce gospodarczej. Są obecni zarówno w naszym sąsiedztwie, jak i budują studnie w Afryce, czy ratują żółwie na krańcach świata. W Polsce stopniowo rozwija się sieć organizacji...

 • Czy nowe kanały TVP odniosą sukces?

  Jeśli Telewizja Polska zdecyduje się uruchomić dwie stacje muzyczne, to wejdzie na bardzo trudny rynek. W Polsce mamy bowiem rekordowo dużo kanałów muzycznych.