• Informacje na temat:

  rynek polska samochodów

Artykuły na temat: rynek polska samochodów
 • Polski rynek pracy ziemią obiecaną dla Ukraińców

  Ukrainie  powoduje, że duże zainteresowanie osiedleniem się i podjęciem legalnej pracy w Polsce powinno się utrzymać. - Polska jest dziś ziemią obiecaną dla mieszkańców Ukrainy, którzy szukają(...) najliczniejszą grupę pracowników nielegalnie zatrudnionych w Polsce. - To wyraźny dowód na to, że polski rynek pracy potrzebuje pracowników ze Wschodu do utrzymania odpowiedniego poziomu produktywności...

 • Leniwe tory, czyli jak kolej oddaje rynek samochodom

  Kiepskie wskaźniki finansowe, spółki w długach, ospały postęp techniczny - to wszystko można by wybaczyć kolejarzom w Europie. Ale nie to, że nadal oddają rynek towarowy samochodom.

 • Ukraińcy nie będą już pracować w Polsce?

  .... 100 tys. kierowców ciężarówek, bo posiadamy park maszynowy, ale nie mamy kim obsadzić samochodów. A stojące pojazdy to marnotrawstwo zainwestowanego kapitału. Polacy od wielu już lat niechętnie(...) gospodarki różnych sektorów, które wewnętrznie uczynią rynek pracy atrakcyjnym dla polskiego pracownika. I sprawią, że młodzi ludzie będą chcieli, bez oporu, tutaj zakładać rodziny i wychowywać swoje...

 • Firmy najczęściej leasingują samochody

  Leasing to popularna metoda finansowania zakupu potrzebnych w firmie pojazdów i sprzętów. Badania serwisu Oferteo.pl pokazują, że w Polsce najczęściej leasingowane są samochody osobowe i ciężarowe, wkład własny najczęściej nie przekracza 20%, a okres leasingowania wynosi od 4 do 6 lat.

 • Ile pracy dziecięcych rąk tkwi w niemieckich samochodach?

  ...zapotrzebowanie na energooszczędne akumulatory potrzebne do samochodów elektrycznych, laptopów czy smartfonów i urządzenia do magazynowania energii z odnawialnych źródeł sprawia, że wzrasta też popyt na(...) / Elżbieta Stasik, Redakcja Polska Deutsche Welle - - - - - Oświadczenie Samsung Electronics dotyczące Raportu Amnesty International W Samsung Electronics poważnie podchodzimy do tego, by w sposób...

 • Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych nadała ton dyskusji, jednak nadal potrzebuje pogłębienia - zwłaszcza w obszarze wspierania rozwoju tego rynku. Ustawa zawiera zaledwie kilka narzędzi, a jedyna finansowa zachęta to niższa akcyza.

 • Polska buduje koalicję przeciw Niemcom

  Ewa Kopacz spotka się dziś z komisarz Elżbieta Bieńkowską. Premier szuka rozwiązania problemu niemieckich przepisów, które uderzają w polskie firmy transportowe funkcjonujące na rynku niemieckim. W Polskę uderzają szczególnie, bo ma ona drugą co do wielkości flotę samochodów ciężarowych w Unii.

 • Rynek motoryzacyjny: Idą ciekawe czasy

  Euler Hermes, światowy lider w ubezpieczaniu należności handlowych, opublikował swój najnowszy raport na temat rynku motoryzacyjnego. Polska jest ważnym elementem tego rynku. Wzrost globalnej produkcji samochodów wyniesie ok. 2 proc. w tym roku, a w 2017 r. wyhamuje do 1 proc. - wynika z raportu Euler Hermes.

 • Motoryzacyjni giganci coraz częściej wybierają Polskę. Będzie tysiące nowych miejsc pracy!

  Miniony rok Polska Agencja Inwestycji i Handlu zakończyła z 64 pozytywnymi decyzjami i rekordowymi nakładami inwestycyjnymi na poziomie 1,74 mld euro. Dzięki zapoczątkowanym w 2016 roku projektom(...), a dzięki inwestycjom powstanie ponad 16 tys. miejsc pracy. Najważniejsze decyzje inwestycyjne podjęły w ubiegłym roku międzynarodowe korporacje takie jak Daimler, pokazując, że Polska jest stabilną...

 • Rząd wesprze rozwój pojazdów autonomicznych w Polsce

  Rozpoczęcie współpracy na szczeblu rządowym w zakresie automatyzacji ruchu drogowego w Polsce zapowiedzieli minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas międzynarodowej konferencji "Autonomiczna przyszłość transportu drogowego". Zorganizował ją w Warszawie Instytut Transportu Drogowego.