• Informacje na temat:

  rynek turystyczny

Artykuły na temat: rynek turystyczny
 • Rynek pracy: Osoby po pięćdziesiątce na celowniku

  ...niego wpływać kilka czynników. Jednym z nich jest wcześniejsza aktywizacja zawodowa wśród młodzieży. Rokrocznie nasila się trend coraz wcześniejszego wchodzenia na rynek pracy młodych ludzi, którzy chcą(...) pracę w biurze turystycznym, gdzie zajmuje się administracją. Wykorzystała swoje zdolności i kompetencje podczas rozmów kwalifikacyjnych i została zatrudniona już podczas pierwszej rekrutacji. Druga...

 • W 2015 roku globalny rynek turystyczny urósł o 4,4 proc.

  Jak się ma turystyka w dobie zamachów i konfliktu w Syrii czy na Ukrainie? Które kraje żyją niemal wyłącznie z przyjezdnych? Które są najczęściej odwiedzane przez turystów? Które państwa znaczą coraz więcej na turystycznej mapie świata? Gdzie turyści niemal w ogóle nie zaglądają?

 • I znowu rynek będzie pracownika: Firmy już mają problem ze znalezieniem specjalistów

  ...wielu stanowisk. Kłopot znany pracodawcom z lat 2007-2008 powoli wraca na rynek - ocenia Monika Smulewicz. Największy problem ze znalezieniem pracowników mają duzi przedsiębiorcy z branży ochrony zdrowia...

 • Kryzys turystyczny w Egipcie, Grecji i Turcji. Skorzysta Hiszpania?

  W samym 2014 roku do Grecji w celach turystycznych wyjechało 449 tys. Polaków (dane za GUS Raport: Turystyka 2014). Dla Turcji i Egiptu analogiczne wartości wynosiły odpowiednio 348 tys. oraz 233 tys. turystów. Wstępne dane za 2015 rok pokazują spadek wyjazdów z Polski do tych krajów.

 • Rynek pracy rośnie, ale już nie tak szybko

  Obserwatorium Regionalnych Rynków Pracy Pracodawców RP: - Polski rynek pracy uległ specyficznej polaryzacji - za pośrednictwem Powiatowych Urzędów Pracy szuka się tanich pracowników dotowanych przez system...

 • Będzie pomoc dla zwolnionych pracowników biura turystycznego Lowcost Travel. Touroperator ogłosił bankructwo ponad tydzień temu. W Krakowie, gdzie mieściła się największa filia w kraju, na bruk trafiło prawie 300 osób. Teraz w powrocie na rynek pracy chce im pomóc krakowski Instytut Turystyki.

 • Rynki pracy 2012: Gdzie i komu będzie najłatwiej znaleźć pracę w 2012 roku

  ...pomocy domowych, ponieważ wzrastają koszty czeków usługowych. Jednak belgijski rynek pracy nie posiada odpowiedniego zaplecza, aby pozwolić sobie na radykalne ograniczenie napływu siły roboczej(...) adresowanych do programistów, księgowych czy inżynierów. - To stosunkowo niewielki kraj, ale rynek pracy pozostaje zróżnicowany. Najwięcej możliwości jest we Flandrii, w dalszej kolejności w regionie...

 • Turbulencje w biznesie turystycznym. 400 biur podróży ma problemy z regulowaniem swoich zobowiązań

  Z powodu rosnącego ryzyka terrorystycznego biznes turystyczny stał się trudniejszy. Polacy chętniej wybierają wypoczynek w kraju, rzadziej więc korzystają z usług touroperatorów. Z danych BIG InfoMonitor wynika, że na koniec czerwca ok. 400 biur podróży miało problemy z regulowaniem swoich zobowiązań. Są one winne przedsiębiorcom prawie 8 mln zł. Ta kwota od końca maja wzrosła z 4 mln zł.

 • TOP5 prac sezonowych dla pracowników

  Zbieranie truskawek i innych owoców, obsługa kelnerska i barmańska, sprzątanie w ośrodkach turystycznych, pomoc kuchenna oraz mała gastronomia – z danych Personnel Service wynika, że to najchętniej wybierane prace sezonowe przez pracowników z Ukrainy.

 • Nadchodzący sezon turystyczny nie zapowiada się tak rekordowo jak poprzedni

  Jak pokazują wstępne dane dotyczące obłożenia hoteli w Polsce, ten rok w turystyce będzie udany, choć pierwsze informacje z rynku nie zapowiadają przekroczenia rekordowych wyników, które padły w poprzednim sezonie. O tegorocznym wyniku zadecydują więc cena i pogoda. Jednak przy gwarancji pogody w innych krajach turyści, którzy w ubiegłym roku spędzili wakacje w niekorzystnych warunkach pogodowych w Polsce, raczej już nie wrócą.