• Informacje na temat:

  rynek zdrowia

Artykuły na temat: rynek zdrowia
 • Obywatele Ukrainy szturmują nasz rynek

  ...roku do IV kwartału 2015 roku liczba nowo powstałych miejsc pracy w Polsce znacznie przewyższała liczbę zlikwidowanych. To wszystko sprawia, że krajowy rynek pracy przyciąga cudzoziemców(...) dziennie, za bardzo niskie stawki, bez możliwości kontaktu z bliskimi - powiedział informator PAP. Jak dodał pracowali w szkodliwych dla zdrowia warunkach - przy wysokiej temperaturze i dużym zapyleniu...

 • Dokąd zmierza kulejące e-Zdrowie?

  W listopadzie 2015 r. Ministerstwo Zdrowia oficjalnie poinformowało, że nie ma "realnej możliwości", by realizacja centralnego projektu informatyzacji ochrony zdrowia została zakończona w planowanym terminie. Czy nowe kierownictwo MZ uratuje to przedsięwzięcie i uniknie błędów swoich poprzedników?

 • Wolontariat przygotuje do wejścia na rynek pracy

  ..." (15 proc.) oraz "kulturze i sztuce" (13 proc.), po fundacje i stowarzyszenia zajmujące się usługami socjalnymi i pomocą społeczną (8 proc.), ochroną zdrowia (7 proc.) czy rozwojem lokalnym (6 proc...

 • W znowelizowanej ustawie o systemie informacji w ochronie zdrowia nie ma pierwotnie planowanych zapisów o wprowadzeniu karty ubezpieczenia zdrowotnego (KUZ). Ostatecznie resort zdrowia zdecydował, że funkcję tych kart będą w przyszłości pełnić nowe, elektroniczne dowody osobiste.

 • Rynek pracownika w rozkwicie - raport płacowy Spring Professional

  Najnowszy raport płacowy opracowany przez Spring Professional wskazuje, że rynek pracownika zapanował w niemal wszystkich branżach, choć najmocniej odczuwalny jest w IT i nowych technologiach.

 • PZU inwestuje w ochronę zdrowia

  Ubezpieczenia zdrowotne, a raczej ekosystem usług związanych z ochroną zdrowia i opieką medyczną będzie strategicznym obszarem działania PZU. Może się okazać, że to jeden z najszybciej rosnących rynków w Polsce. Ubezpieczyciel zamierza mieć w 2020 roku 4 mln klientów takich usług i miliard złotych przychodów.

 • Dr Sienkiewicz: Przekwalifikujesz się albo przepadniesz. Rynek pracy wymusza zmiany

  ...itd. Może się jednak okazać, że z czasem tego nie będzie. Które branże najbardziej zyskują na procesie przekwalifikowania, a które najbardziej tracą?  - Rynek pracy w Polsce nie jest jednolity, występują spore różnice w regionach. Z pewnością można stwierdzić, że brakuje specjalistów ICT. Niedobory dotyczą także służby zdrowia, zarówno niższego personelu medycznego, jak i lekarzy...

 • Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapowiedział, że będzie zabiegał o zwiększenie finansowania ochrony zdrowia. Jednym z najważniejszych wyzwań, przed jakimi stoi jego resort, jest dokończenie procesu informatyzacji ochrony zdrowia i jak najszybsze wcielenie w życie projektu dotyczącego darmowych leków dla seniorów.

 • I znowu rynek będzie pracownika: Firmy już mają problem ze znalezieniem specjalistów

  ...wielu stanowisk. Kłopot znany pracodawcom z lat 2007-2008 powoli wraca na rynek - ocenia Monika Smulewicz. Największy problem ze znalezieniem pracowników mają duzi przedsiębiorcy z branży ochrony zdrowia...

 • Jak wydamy dodatkowe pieniądze na zdrowie?

  Ile pieniędzy potrzebuje polska ochrona zdrowia, aby przestało to być przedmiotem zmartwień środowiska medycznego, pacjentów i polityków? Czy mamy narzędzia pozwalające efektywnie wydawać dodatkowe środki przewidziane w tzw. ustawie 6 procent?