• Informacje na temat:

  rynek zdrowia

Artykuły na temat: rynek zdrowia
 • Pracownicy uciekną z Polski? Niemiecki rynek pracy nie dla Ukraińców

  Mimo liberalizacji przepisów niemiecki rynek pozostanie trudno dostępny dla pracowników spoza Unii Europejskiej.

 • Dokąd zmierza kulejące e-Zdrowie?

  W listopadzie 2015 r. Ministerstwo Zdrowia oficjalnie poinformowało, że nie ma "realnej możliwości", by realizacja centralnego projektu informatyzacji ochrony zdrowia została zakończona w planowanym terminie. Czy nowe kierownictwo MZ uratuje to przedsięwzięcie i uniknie błędów swoich poprzedników?

 • Obywatele Ukrainy szturmują nasz rynek

  ...roku do IV kwartału 2015 roku liczba nowo powstałych miejsc pracy w Polsce znacznie przewyższała liczbę zlikwidowanych. To wszystko sprawia, że krajowy rynek pracy przyciąga cudzoziemców(...) dziennie, za bardzo niskie stawki, bez możliwości kontaktu z bliskimi - powiedział informator PAP. Jak dodał pracowali w szkodliwych dla zdrowia warunkach - przy wysokiej temperaturze i dużym zapyleniu...

 • W znowelizowanej ustawie o systemie informacji w ochronie zdrowia nie ma pierwotnie planowanych zapisów o wprowadzeniu karty ubezpieczenia zdrowotnego (KUZ). Ostatecznie resort zdrowia zdecydował, że funkcję tych kart będą w przyszłości pełnić nowe, elektroniczne dowody osobiste.

 • Wolontariat przygotuje do wejścia na rynek pracy

  ..." (15 proc.) oraz "kulturze i sztuce" (13 proc.), po fundacje i stowarzyszenia zajmujące się usługami socjalnymi i pomocą społeczną (8 proc.), ochroną zdrowia (7 proc.) czy rozwojem lokalnym (6 proc...

 • PZU inwestuje w ochronę zdrowia

  Ubezpieczenia zdrowotne, a raczej ekosystem usług związanych z ochroną zdrowia i opieką medyczną będzie strategicznym obszarem działania PZU. Może się okazać, że to jeden z najszybciej rosnących rynków w Polsce. Ubezpieczyciel zamierza mieć w 2020 roku 4 mln klientów takich usług i miliard złotych przychodów.

 • Rynek pracownika w rozkwicie - raport płacowy Spring Professional

  Najnowszy raport płacowy opracowany przez Spring Professional wskazuje, że rynek pracownika zapanował w niemal wszystkich branżach, choć najmocniej odczuwalny jest w IT i nowych technologiach.

 • Rynek zdrowia w Polsce będzie nadal rósł. Tylko kto nas będzie leczył?

  Rynek ochrony zdrowia osiągnie do 2020 roku wartość 140 mld złotych i będzie rosnąć średnio o 4,2 proc. rocznie - wynika z raportu przygotowanego przez analityków Blackpartners.

 • Niemiecki rynek pracy otwiera się na osoby spoza UE. Czy Ukraińcy wyjadą z Polski?

  ...- przede wszystkim jest to branża IT oraz służba zdrowia. Ustawa o "emigracji wykwalifikowanej siły roboczej" musi wejść w życie 1 stycznia 2020 roku. Alicja Deneka, 12.06.2019

 • Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zapowiedział, że będzie zabiegał o zwiększenie finansowania ochrony zdrowia. Jednym z najważniejszych wyzwań, przed jakimi stoi jego resort, jest dokończenie procesu informatyzacji ochrony zdrowia i jak najszybsze wcielenie w życie projektu dotyczącego darmowych leków dla seniorów.