• Informacje na temat:

  rynek złota prognozy na 2014

Artykuły na temat: rynek złota prognozy na 2014
 • Polsce grozi katastrofa demograficzna. Bez imigrantów wkrótce zabraknie rąk do pracy

  ..., że Polska jest wolna od niebezpieczeństwa niedoboru siły roboczej - według Ministerstwa Pracy na koniec sierpnia 2014 r. stopa bezrobocia wynosiła w Polsce 11,7 proc. - to jednak prognozy GUS(...) jednym słowem: zapaść. My też mieliśmy do czynienia z wysoką inflacją i silnym uzależnieniem od węgla. Także u nas rola czarnego złota w gospodarce zmalała. Przez ostatnie ćwierćwiecze wydobycie węgla...

 • Raport katowickiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), który m.in. monitoruje wyniki branży w kraju i zbiera dane ze świata wskazuje, że międzynarodowy rynek węgla oczekuje na zmianę trendu. Jednak o ile jeszcze do niedawna na wzrost zapotrzebowania na węgiel wpływały np. bodźce sezonowe, teraz nasyconego rynku nie pobudzają nawet takie czynniki.

 • Pierwsza połowa tygodnia na rynkach metali szlachetnych odznacza się zdecydowaną przewagą strony podażowej. Dynamiczny spadek cen złota pociągnął w dół także notowania innych metali szlachetnych, w tym platyny.

 • DM BOŚ: Cena złota spadnie do 1000 dolarów za uncję

  Zdaniem analityków rynków surowcowych, w 2015 roku niewykluczony jest spadek notowań złota do 1000 dolarów za uncję.

 • Prognozy Saxo na III kwartał: cień Brexitu

  Zdaniem analityków Saxo Banku ,w trzecim kwartale 2016 roku i dalszym okresie będziemy świadkami wzmożonej niepewności, ale nie musi być to zjawisko o negatywnych konsekwencjach. Jeśli niepewność oznacza reformy i poprawę, to z perspektywy czasu wszystkie obecne źródła zawirowań mogą okazać się zwiastunem pozytywnych zmian.

 • Surowce znalazły się na rozdrożach

  Rynki towarowe rozpoczęły 2018 r. mocnym akcentem, jednak wkrótce znalazły się pod silną presją, ponieważ coraz większe napięcia w handlu międzynarodowym zagroziły dalszym spowolnieniem i tak już hamującego tempa wzrostu gospodarczego. Zmniejszyły się również oczekiwania co do korzystnego dla surowców wzrostu inflacji - bieżące i przyszłe prognozy nie wykazują istotnego wzrostu presji na światowe

 • Rynki surowcowe pod presją trzech czynników

  Przewaga podaży, podwyżka stóp w Stanach Zjednoczonych i obawy przed huraganem El Nino to trzy główne czynniki wpływające na rynki surowców. Zdaniem analityków pewniakiem wydaje się cukier.

 • Na wyższe zyski z lokat przyjdzie jeszcze poczekać

  W przyszłym roku może nawet dojść do obniżki stóp procentowych - pokazują najnowsze prognozy ekonomistów. Lokaty mogą być więc jeszcze gorzej oprocentowane, a kredyty tańsze. Jak w takim otoczeniu ulokować kapitał, aby zarobić? Lion's Bank sprawdził na czym można było zarobić w ostatnim roku.

 • Brexit: Katastrofa czy szansa?

  Eksperci Saxo Banku o konsekwencjach wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej dla Polski i innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

 • Zgodnie z oczekiwaniami amerykańska rezerwa federalna podniosła główną stopę procentową o 0,25 punktu procentowego. Jednak inwestorów zaskoczyła zmiana oczekiwań przedstawicieli komitetu otwartego rynku, sugerująca że w przyszłym roku należy spodziewać się trzech podwyżek kosztu pieniądza, a nie dwóch, jak wynikało z poprzednich prognoz. Inwestorzy liczyli na bardziej łagodne stanowisko Fed w tej sprawie, stąd ich reakcje w środowy wieczór były bardzo zdecydowane.