• Informacje na temat:

  ryzyko kredytowe

Artykuły na temat: ryzyko kredytowe
 • ...i wykształcenia oceniają ryzyko niespłacenia kredytu. Jeśli uznają, że jest małe, procent może być niższy, jeśli duże – wyższy. Dlatego suwak nie zawsze prawdę powie.

 • Zdolność kredytowa - jak ją zwiększyć?

  Polacy kupują dziś rekordowo dużo mieszkań - wciąż jednak wielu osobom staje na przeszkodzie zbyt niska zdolność kredytowa. Eksperci serwisu Homla.pl podpowiadają, jak można ją zwiększyć, by móc wreszcie kupić wymarzone M.

 • ...}}--> Poznaj wstępnie swoją zdolność kredytową, zanim ustali ją bank. To pozwoli ci zaplanować kolejne kroki w staraniu o pożyczkę. Skorzystaj z kalkulatora on-line do obliczania zdolności kredytowej(...)? Pamiętaj, że banki bardzo różnie podchodzą do liczenia zdolności kredytowej. Jeden może stwierdzić, że nie stać cię na kredyt, a inny bez problemu może przyznać taką kwotę, jakiej potrzebujesz. Jeśli...

 • Wprowadzenie dodatkowego bufora ryzyka systemowego dla banków - zakłada projekt rozporządzenia ministra rozwoju i finansów, którego nowa wersja pojawiła się na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

 • ..., analizując ryzyko kredytowe, patrzy przychylniej na osobę, o której wiadomo, że do tej pory regularnie spłacała raty kredytów. Przydatne informacje Jeśli zwłoka w spłacie raty któregoś z kredytów przekroczy(...) przekazywane przez banki do Biura Informacji Kredytowej (BIK).Trafiają tu bowiem zarówno informacje pozytywne (o terminowych spłatach rat), jak i negatywne (o opóźnieniach lub zaległościach). Za każdym...

 • Prezydencki projekt wsparcia kredytobiorców jest negatywny dla ryzyka kredytowego polskich banków, bo może obniżyć ich zyskowność - oceniła agencja Moody's. Jednocześnie wskazała, że projekt nie powinien mieć wpływu na rozwój banków oraz ich zdolność do prowadzenia akcji kredytowej.

 • Wszystkie dane o zaciąganych pożyczkach i kredytach w bankach oraz SKOK-ach trafiają do Biura Informacji Kredytowej. Zapisywane są tam dane m.in. o wysokości...

 • EBC: Ryzyko związane z kredytami walutowymi w Polsce nie ma charakteru systemowego

  Ryzyko związane z kredytami walutowymi w Polsce nie ma charakteru systemowego - ocenia Europejski Bank Centralny w opinii do projektu ustawy dotyczącej zwrotu spreadów. EBC uważa, że koszty wprowadzenia przepisów mogą być jednak wyższe niż 3,6-4 mld zł szacowane przez autorów ustawy.

 • Już niedługo nikomu nie będą zagrażały finansowe tarapaty z powodu przejęcia długów spadkodawcy. Ochronią nas przed tym nowe przepisy!

 • Bądź gotowy na wzrost raty kredytowej

  Kredytowe eldorado nie będzie trwało wiecznie. Okres niższych rat warto wykorzystać do oszczędzania - najgorszym możliwym rozwiązaniem jest przeznaczenie dodatkowych środków na konsumpcję.