• Informacje na temat:

  s17 warszawa lublin 2014

Artykuły na temat: s17 warszawa lublin 2014
 • W 2014 r. Polska otrzymała 5,5 mld euro kredytów z EBI

  W 2014 r. Europejski Bank Inwestycyjny udzielił Polsce niemal 5,5 mld euro kredytów, a w sumie w latach 2010-2014 - niecałe 26,5 mld euro. Polska jest szóstym największym beneficjentem środków z EBI i pierwszym wśród państw, które przystąpiły do UE od 2004 r.

 • Projekt ws. programu budowy dróg krajowych na lata 2014-2023 trafił do konsultacji publicznych - poinformował resort infrastruktury i rozwoju. W Polsce blisko 34 proc. dróg krajowych wymaga remontów lub przebudowy.

 • - Resort infrastruktury i budownictwa wciąż analizuje ewentualne zmiany w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023; potrzebujemy na to jeszcze kilkunastu dni - miesiąca - powiedział w czwartek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk.

 • Przy największych inwestycjach drogowych Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie potrafiła zapewnić wystarczająco dobrego nadzoru nad jakością tych robót, co prowadziło do wad na drogach i wymagało ich napraw - podkreśla Najwyższa Izba Kontroli w ogłoszonym w środę raporcie. GDDKiA twierdzi, że sprawa dotyczy przeszłości i ewentualne błędy zostały już skorygowane.

 • Wydać fundusze nie byle jak

  Drogi i kolej czeka w najbliższych latach boom inwestycyjny. Powstaną setki kilometrów nowych autostrad, ekspresówek i obwodnic, przybędzie zmodernizowanych linii kolejowych. Ale na tym różowym obrazie jest dużo ciemnych plam.

 • Ponad 3 mld zł z UE na inwestycje transportowe

  Ponad 3 mld zł dołoży UE do przebudowy linii kolejowej Kraków-Rzeszów i budowy drogi ekspresowej S8 na odcinku Wrocław Psie Pole-Syców - odpowiednie umowy podpisano w czwartek w Ministerstwie Infrastruktury. Łączna wartość obu inwestycji to ok. 5,8 mld zł.

 • Inwestycje infrastrukturalne poprawią kondycję finansową firm budowlanych

  W najbliższych latach w Polsce zostanie zrealizowanych wiele znaczących inwestycji infrastrukturalnych. Branża budowlana może liczyć na duże ożywienie spowodowane prognozowanym wzrostem gospodarczym oraz koniecznością budowy nowej i modernizacją przestarzałej infrastruktury kolejowej, transportowej i energetycznej - wynika z raportu firmy doradczej Deloitte.