• Informacje na temat:

  s3 nowa droga szybkiego ruchu

Artykuły na temat: s3 nowa droga szybkiego ruchu
 • Maszyny już zastępują prawników i lekarzy. Nauka pamięciowa i matematyka przestaną być potrzebne?

  Za kilka lat sztuczna inteligencja zdemokratyzuje dostęp do analizy danych. Dlatego należy zmienić system edukacji. Według Sebastiana Starzyńskiego, odpowiadał on potrzebom rynku 200 lat temu. Teraz trzeba uczyć dzieci innowacyjnego rozwiązywania problemów, z którymi komputery nie będą radzić sobie jeszcze przez 20-40 lat.

 • Adamczyk: Dzięki nowelizacji przepisów kierowcy będą mogli płacić za przejazd po europejskich drogach za pomocą jednego urządzenia

  Część użytkowników polskich dróg zrozumiała, że czekają ich podwyżki opłat za przejazd autostradami, za przejazd drogami szybkiego ruchu i drogami ekspresowymi i Bóg wie jeszcze, jakie podwyżkami.

 • Roboty mogą zabrać nam pracę i emeryturę. Jak podatkami powstrzymać "technologiczne bezrobocie"?

  ...obecny Walt Martin, kierowca; on też musiał przejąć stery, kiedy ciężarówka opuszczała drogę szybkiego ruchu. Na razie Martin nie obawia się utraty pracy, ale kiedy technologia autonomicznych pojazdów(...) proc. W 1970 r. wynosił 39 proc. Roboty w państwie socjalnym Gdyby miała się wypełnić czarna wizja Freemana, to wiele współczesnych modeli funkcjonowania państw musiałoby się zmienić...

 • Drogowa kiełbasa wyborcza

  Rządowy program budowy dróg na lata 2014-2023 miał być przyjęty jeszcze przed wakacjami. Jednak po przegranej Bronisława Komorowskiego przesunięto jego przyjęcie na wrzesień. Także po to, by dopisać do niego wiele nowych inwestycji. Część bardzo wątpliwych.

 • Gonitwa, która nas zabija. Polacy stali się ofiarami walki o godną pracę

  ...i miejsca dla siebie. Choćby słoiki - to nowa nazwa odnosząca się do tych, którzy wyemigrowali do stolicy. Ale przecież nie chodzi tylko o tych, którzy postanowili się zaczepić w Warszawie. Wrocław, Poznań(...) za to bycie w ruchu płacimy: wielkie zmęczenie, brak snu, godziny spędzone w drodze, pozrywane więzy rodzinne. Wykorzenienie, ciągłe uczucie niepewności: co będzie jutro? Bo o pojutrzu trudno myśleć...

 • Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju rozpoczęło międzyresortowe uzgodnienia projektu programu budowy dróg w latach 2014-2020. To będzie instrukcja dla GDDKiA w jakiej kolejności ma budować drogi w najbliższych latach - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

 • Planowanie kariery w niepewnych czasach

  Czym jest dziś dobry fach? Próby określenia go przypominają wróżenie z fusów. Nie wiadomo, w jakie wykształcenie inwestować i jak planować karierę. Ale można przystosować się do sytuacji, jeśli zobaczymy w niej szansę. Tekst: Anna Gromnicka.

 • ZPP: Urzędnicy walczą z kierowcami, nie dając im nic w zamian

  Pojawia się coraz więcej pomysłów na to, jak utrudnić życie kierowcom - ocenia Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców. Według niego zaostrzanie przepisów wcale nie poprawia bezpieczeństwa ruchu drogowego, a jest jedynie sposobem na zwiększenie wpływów do budżetu.

 • W tym kraju dobrze płacą i wciąż szukają pracowników

  ...finansowa. Stavanger inwestuje w nową salę koncertową, kompleks usługowy przy stadionie piłkarskim Viking, rozbudowę drogi szybkiego ruchu na lotnisko w Sola, które zresztą też jest rozbudowywane(...) autobus. Jest przecież wiele firm, które zatrudniają kilkaset osób, a tylko właściciel firmy jest obywatelem norweskim. Kogo potrzeba? Jeszcze kilka lat temu polscy pracownicy dominowali w trzech...

 • Czy Polska skorzysta na Nowym Jedwabnym Szlaku, jak inne kraje UE?

  Niemieccy przedsiębiorcy entuzjastycznie reagują na koncepcję nowej sieci transportowej, łączącej Europę z Chinami. Rosjanie już tworzą z Azjatami wspólne węzły szybkich kolei. U nas brakuje jednoznacznego stanowiska rządu i publicznej debaty na temat współpracy z Państwem Środka w celu rozwoju polskiej gospodarki. Czas podróży między Pekinem i stolicą Rosji spadnie z obecnych 6,5 dnia do zaledwie 33 godzin.