• Informacje na temat:

  s69 droga

Artykuły na temat: s69 droga
 • Kolejne rozszerzenie systemu viaTOLL pod koniec czerwca

  Aktualnie system viaTOLL obejmuje 2917 km dróg krajowych, ekspresowych i autostrad. 30 czerwca tego roku dołączy do niego kolejne 251 km tras. Rada Ministrów przygotowała już rozporządzenie w tej sprawie, trwają też uzgodnienia publiczne dotyczące dokumentu.

 • Czeka nas prawdziwy wysyp podziemnych inwestycji drogowych

  Na 2-kilometrowy tunel, który powstaje pod górą Mały Luboń niedaleko Rabki, czekają wszyscy kierowcy, którzy stoją w ogromnych korkach na Zakopiance. Budująca go włoska firma Astaldi w ostatnim czasie musiała jednak mocno zmienić scenariusz prac.

 • Uroczysta inauguracja budowy 4,7-km odcinka drogi ekspresowej S69 z Bielska-Białej do Zwardonia na granicy ze Słowacją odbyła się w Żywcu (woj. śląskie). Wybudowany zostanie odcinek od Szarego do Lalik. Koszt inwestycji to 391,5 mln zł.

 • Polimex-Mostostal na drodze sądowej domaga się 151,8 mln zł kar od GDDKiA

  Polimex-Mostostal, z konsorcjantem, złożył do sądu pozwy domagając się zapłaty przez GDDKiA kar umownych za wypowiedziane kontrakty na budowę odcinków A4 i S69 - poinformował Polimex w komunikacie. Wartość kar przypadająca na Polimex wynosi łącznie 151,8 mln zł.

 • GDDKiA: Na drogi trafi nawet 40 mld zł z polskiego budżetu do 2020 r. Unia da drugie tyle

  Polska wyda nawet ponad 40 mld zł z własnych środków w ciągu najbliższych 5-6 lat na budowę dróg. Do tego dojdzie ponad 11 mld euro, czyli ok. 45 mld zł ze środków unijnych. Dokończone zostaną przede wszystkim autostrady i drogi ekspresowe, szczególnie te wpisane do unijnej sieci TEN-T.

 • Tunele, których nie ma...

  Zarządzający tunelem o długości ponad 500 m będzie zobowiązany m.in. do organizowania szkoleń dla ratowników. Będzie musiał także przygotować plany bezpieczeństwa, określające zasady postępowania w przypadku awarii technicznych lub innych zdarzeń.

 • Złożona przez konsorcjum Polimeksu-Mostostalu oferta na budowę 40-kilometrowego odcinka autostrady A1 od Strykowa do węzła Tuszyn wartości 1,15 mld zł brutto została uznana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad za najkorzystniejszą - poinformował Polimex w piątkowym komunikacie.

 • Analitycy DI BRE, w raporcie z 23 lutego, podwyższyli rekomendację dla Polimeksu-Mostostal do "kupuj" z "akumuluj", a cenę docelową do 4,03 zł z 3,86 zł.

 • Raport bieżący nr 50/2014 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne Zarząd Polimex-Mostostal S.A. z siedzibą w Warszawie...