• Informacje na temat:

  sad najwyzszy

Artykuły na temat: sad najwyzszy
 • .... rozwodowych) – właściwy będzie sąd apelacyjny. Apelację składa się w ciągu dwóch tygodni od doręczenia wyroku z uzasadnieniem, a zażalenie – w ciągu tygodnia od doręczenia postanowienia z uzasadnieniem. Bez pisma Z zasady pozew, apelacja, zażalenie czy sprzeciw muszą być wniesione w formie...

 • Sąd Najwyższy w sprawie opieszałości ubezpieczycieli

  Sąd Najwyższy tym razem nie podzielił prokonsumenckiego podejścia zaprezentowanego w istotnym poglądzie Rzecznika Finansowego, w sprawie skutków przekroczenia terminu odpowiedzi na reklamację - podał Rzecznik Finansowy na profilu FB.

 • Gdy sąd przeprowadza podział majątku wspólnego rozwiedzionych małżonków, dzieli aktywa. Nie dokonuje podziału waszych długów. Powinien jednak wziąć pod uwagę wartość hipoteki (powołaj się w sądzie na najnowsze orzeczenia Sądu Najwyższego).

 • Spór o Sąd Najwyższy odstraszy inwestorów

  Spór o Sąd Najwyższy zaszkodzi polskiej gospodarce. Będzie mieć negatywny wpływ na inwestycje, które zmniejszyły się już w minionym roku, z powodu ryzyka związanego ze zmianami prawnymi.

 • Rząd zmuszony do zniesienia opłat za skargi w brytyjskim sądzie pracy

  ​Związek zawodowy Unison wygrał w środę sprawę przed Sądem Najwyższym przeciwko brytyjskiemu rządowi dotyczącą zniesienia opłat za wniesienie skargi do sądu pracy, zmuszając władze do wypłaty około 32 mln funtów pobranych od 2013 roku.

 • Włochy: Sąd Najwyższy uniewinnił Dolce i Gabbanę

  Sąd Najwyższy Włoch uniewinnił w piątek projektantów mody Domenico Dolce i Stefano Gabbanę, skazanych wcześniej przez sądy niższej instancji za oszustwa podatkowe. "Zawsze byliśmy uczciwymi ludźmi, niech żyją Włochy" - tak skomentowali oczyszczenie z zarzutów.

 • Kiedy można użyć nagrania jako dowodu w sądzie?

  Słyszałam, że po niedawnej zmianie przepisów nagranie, które odbywa się bez wiedzy nagrywanych osób nie może być dowodem w sądzie. Zamierzam założyć sprawę rozwodową i dysponuję nagraniem dokumentującym spotkania męża z kochanką. To znaczy, że nie będę mogła go wykorzystać? Agnieszka z Kłodzka

 • Sąd Najwyższy USA rozpatruje sprawę ochrony danych osobowych w internecie

  Sąd Najwyższy USA rozpoczął we wtorek rozpatrywanie sprawy związanej z ochroną danych osobowych w internecie. Wyrok sądu w tej sprawie będzie mieć olbrzymie znaczenie dla ochrony danych osobowych w internecie i regulacji dotyczących nowych technologii.

 • Sąd Najwyższy wyjaśnił zasady umów okresowych z ustawy antykryzysowej

  ...macierzyńskiego pracodawca nie mógł wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę, chyba że zaszłyby przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia, z winy pracownicy, a reprezentująca ją(...) I PK 67/11). W uzasadnieniu SN wskazał, że termin 24-miesięczny z ustawy antykryzysowej należy liczyć tylko od daty wejścia w życie tej ustawy, czyli od 22 sierpnia 2009 r. Ponadto w rozpatrywanej...

 • mBank wniósł skargę kasacyjną dotyczącą wyroku Sądu Apelacyjnego w Łodzi w sprawie pozwu zbiorowego ponad 1,2 tys. "Nabitych w mBank".