• Informacje na temat:

  sąd najwyższy

Artykuły na temat: sąd najwyższy
 • Jeśli nie zgadzamy się z werdyktem sądowym, mamy prawo go zakwestionować.

 • Sąd Najwyższy w sprawie opieszałości ubezpieczycieli

  Sąd Najwyższy tym razem nie podzielił prokonsumenckiego podejścia zaprezentowanego w istotnym poglądzie Rzecznika Finansowego, w sprawie skutków przekroczenia terminu odpowiedzi na reklamację - podał Rzecznik Finansowy na profilu FB.

 • Rząd zmuszony do zniesienia opłat za skargi w brytyjskim sądzie pracy

  ...​Związek zawodowy Unison wygrał w środę sprawę przed Sądem Najwyższym przeciwko brytyjskiemu rządowi dotyczącą zniesienia opłat za wniesienie skargi do sądu pracy, zmuszając władze do wypłaty około 32 mln funtów pobranych od 2013 roku.

 • Spór o Sąd Najwyższy odstraszy inwestorów

  Spór o Sąd Najwyższy zaszkodzi polskiej gospodarce. Będzie mieć negatywny wpływ na inwestycje, które zmniejszyły się już w minionym roku, z powodu ryzyka związanego ze zmianami prawnymi.

 • Kiedy można użyć nagrania jako dowodu w sądzie?

  Słyszałam, że po niedawnej zmianie przepisów nagranie, które odbywa się bez wiedzy nagrywanych osób nie może być dowodem w sądzie. Zamierzam założyć sprawę rozwodową i dysponuję nagraniem dokumentującym spotkania męża z kochanką. To znaczy, że nie będę mogła go wykorzystać? Agnieszka z Kłodzka...

 • Włochy: Sąd Najwyższy uniewinnił Dolce i Gabbanę

  Sąd Najwyższy Włoch uniewinnił w piątek projektantów mody Domenico Dolce i Stefano Gabbanę, skazanych wcześniej przez sądy niższej instancji za oszustwa podatkowe. "Zawsze byliśmy uczciwymi ludźmi, niech żyją Włochy" - tak skomentowali oczyszczenie z zarzutów.

 • Sąd Najwyższy orzekł w sprawie umów sprzed 2009 r.

  Pracownicy, którzy przed wejściem w życie tzw. ustawy antykryzysowej, czyli przed 22 sierpnia 2009 r., zawarli z pracodawcą umowę terminową na dłużej niż dwa lata, nie mogą żądać uznania jej za bezterminową - orzekł w czwartkowej uchwale Sąd Najwyższy.

 • Sąd Najwyższy USA rozpatruje sprawę ochrony danych osobowych w internecie

  Sąd Najwyższy USA rozpoczął we wtorek rozpatrywanie sprawy związanej z ochroną danych osobowych w internecie. Wyrok sądu w tej sprawie będzie mieć olbrzymie znaczenie dla ochrony danych osobowych w internecie i regulacji dotyczących nowych technologii.

 • Sąd Najwyższy wyjaśnił zasady umów okresowych z ustawy antykryzysowej

  Przewidziany w ustawie antykryzysowej maksymalny okres zatrudnienia na podstawie umów o pracę na czas określony, wynoszący 24 miesiące, należy liczyć od dnia wejścia w życie ustawy antykryzysowej, czyli od 22 sierpnia 2009 r. - orzekł we wtorek Sąd Najwyższy.

 • Przyłącze wodociągowe i kanalizacyjne - uchwała Sądu Najwyższego

  Przyłącza kanalizacyjne i wodociągowe biegną także poza granicą nieruchomości. Tak wynika z uchwały siedmiu sędziów Sądu Najwyższego. Jest ona odpowiedzią na pytanie przedstawione w trakcie rozpatrywania sprawy dotyczącej decyzji UOKiK.