• Informacje na temat:

  sąd w strasburgu

Artykuły na temat: sąd w strasburgu
 • Trybunał umacnia prawa pracowników. Chodzi o maile w pracy

  Pracodawca nie może zwolnić pracownika za to, że prowadził w pracy prywatną korespondencję mailową - orzekł Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

 • Kania przegrała w Strasburgu sprawę dotyczącą artykułów o prof. Ceynowie

  Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł we wtorek, że polskie sądy nie złamały prawa do wolności wypowiedzi byłej dziennikarki "Wprost" Doroty Kani, skazując ją za zniesławienie w 2007 r. rektora Uniwersytetu Gdańskiego prof. Andrzeja Ceynowy.

 • Jeśli wyczerpałeś wszystkie środki odwoławcze w Polsce, może ci pomóc trybunał w Strasburgu.

 • Polska złamała prawo do wolności wypowiedzi w prasie

  Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał dzisiaj, że zobowiązując do przeprosin dwoje dziennikarzy, którzy opisali w "Rzeczpospolitej" domniemany przypadek korupcji w resorcie zdrowia, nasz kraj naruszył ich prawo do wolności słowa. Chodzi o Małgorzatę Solecką i Andrzeja Stankiewicza

 • Trybunał dopuszcza przeglądanie służbowego maila przez pracodawcę

  Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu uznał, że pracodawca ma prawo sprawdzać, czy pracownik używa służbowej skrzynki mailowej tylko do celów związanych z pracą, i zwolnić pracownika za wykorzystywanie jej do prywatnej korespondencji.

 • Skarb Państwa może dotkliwie odpowiedzieć za smog. Polacy masowo będą wnosić pozwy do sądów?

  Obywatele mają prawo ubiegać się o odszkodowanie za skażone powietrze. I dotyczy to nie tylko tych, którzy uważają, że już ucierpieli na zdrowiu. Roszczenia można adresować do władzy państwowej, samorządowej lub podmiotów emitujących szkodliwe pyły. Jeśli krajowy sąd ich nie uzna, sprawę rozpatrzy ETPC w Strasburgu.

 • Ustna matura do poprawki

  Nauczyciele z Krakowa o wynagrodzenia za matury walczą w Trybunale w Strasburgu. Rozporządzenie zobowiązuje dyrektorów szkół do organizowania egzaminów za darmo. Brakuje przepisów określających zasady zatrudniania egzaminatorów.

 • Skarb Państwa może dotkliwie odpowiedzieć za smog. Polacy masowo będą wnosić pozwy do sądów?

  Obywatele mają prawo ubiegać się o odszkodowanie za skażone powietrze. Dotyczy to nie tylko tych, którzy uważają, że już ucierpieli na zdrowiu. Roszczenia można adresować do władzy państwowej, samorządowej lub podmiotów emitujących szkodliwe pyły. Jeśli krajowy sąd ich nie uzna, sprawę rozpatrzy Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

 • ​Iustitia: Skargi sędziów na zamrożenie płac w 2012 r. - do ETPC

  ...niezawisłości sądownictwa. Chodzi także na przykład o próby likwidacji małych sądów rejonowych, uprawnienia resortu sprawiedliwości do żądania akt sądowych i ograniczanie sędziowskiej samorządności - oceniła Zawisza.  Złożenie skargi do ETPC w Strasburgu możliwe jest po wyczerpaniu krajowej drogi sądowej. W Polsce sprawą zamrożenia płac sędziowskich dwukrotnie zajmował się Trybunał Konstytucyjny...

 • Krakowski sąd apelacyjny oddalił pozew przeciwko bankowi o kredyt we frankach

  Krakowski Sąd Apelacyjny prawomocnie oddalił w poniedziałek pozew Tomasza Sadlika, domagającego się unieważnienia umowy kredytu we frankach szwajcarskich. Utrzymał w ten sposób wyrok sądu pierwszej instancji. Powód zapowiedział kasację.