• Informacje na temat:

  sadownictwo

Artykuły na temat: sadownictwo
 • Budżetówka poczuła zapach pieniędzy. Wszyscy domagają się podwyżek

  Pracownicy służby cywilnej, ale też sądownictwa, żołnierze oraz nauczyciele - wszyscy oni domagają się podwyżek. Gdyby rząd zdecydował się spełnić ich postulaty, musiałby przeznaczyć na ten cel całą nadwyżkę budżetową.

 • Moody's: Reforma sądownictwa i jej skutki mogą wpłynąć na ocenę siły instytucjonalnej Polski

  Reforma sądownictwa i jej potencjalne skutki - osłabienie niezależności sądownictwa, systemu kontroli i równowagi oraz praworządności - mogą wpłynąć na ocenę siły instytucjonalnej Polski przez agencję Moody's - wynika z raportu agencji z 17 stycznia.

 • Wielka Brytania zamraża płace

  Brytyjski premier Gordon Brown ogłosił w środę zamrożenie płac na kierowniczych stanowiskach w administracji publicznej, armii, sądownictwie, publicznej służbie zdrowia, wśród konsultantów medycznych, lekarzy domowych i lekarzy stomatologów.

 • W ocenie wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego przez nieefektywne sądownictwo Polska tarci na wzroście gospodarczym. Dodał, że w deficyt budżetowy w 2017 r. będzie prawdopodobnie niższy niż 50 mld zł, czyli niższy niż 2,5 proc. PKB.

 • Potrzebna nowoczesna ustawa o biegłych sądowych

  - Potrzebne jest przygotowanie nowoczesnej ustawy o biegłych sądowych, ich rola w procesach rośnie, więc pozytywnie należy ocenić plany podkreślenia rangi biegłych - oceniło Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" w opinii do założeń resortu sprawiedliwości. Jednym z wąskich gardeł polskiego sądownictwa jest brak biegłych, m.in. na skutek niskich stawek za ich pracę. Oszacowaliśmy, że konieczne jest podniesienie tych stawek do poziomu akceptowalnego dla lekarzy czy psychologów.

 • Reforma sądownictwa znacząco zagraża jego niezależności, może wpłynąć na inwestycje - Moody's

  Reforma sądownictwa w Polsce znacząco zagraża niezależności sądownictwa, a poprzez jej potencjalny wpływ na wzrost ryzyka korupcji, może negatywnie wpłynąć na poziom inwestycji w Polsce - oceniła w raporcie z 31 lipca amerykańska agencja ratingowa Moody's. Inwestycje w Polsce mogą także ucierpieć przez dalszą eskalację sporów z KE - uważa agencja.

 • Krajowa Rada Sądownictwa przedstawiła propozycję zmiany prawa o ustroju sądów powszechnych poprzez wprowadzenie od 1 października dodatków orzeczniczych dla sędziów. Członkowie Rady chcą w ten sposób zatrzymać młode osoby odchodzące z zawodu sędziego.

 • Oświadczenie zarządu Polskiej Rady Biznesu w sprawie zmian w ustroju polskiego sądownictwa

  Zarząd Polskiej Rady Biznesu wyraża stanowczy sprzeciw wobec sposobu przeprowadzania zmian w ustroju polskiego sądownictwa oraz wyraża poważne obawy w kwestii praktycznych skutków proponowanych rozwiązań, które mogą umożliwiać naruszanie podstawowych wartości wspólnych dla państw demokratycznych.

 • Praca sezonowa. Walka o pracowników z Polski już się zaczęła

  ...jako te najbardziej popularne branże, w których chętnie zatrudnia się sezonowo Polaków, wymienia: rolnictwo, ogrodnictwo, sadownictwo przy zbiorze warzyw, owoców, kwiatów i innych płodów rolnych...

 • Polskim eksporterom zagraża konkurencja ze Wschodu

  Rozwój sadownictwa na wschodzie Europy i brak rąk do pracy - to największe zagrożenia dla polskich hodowców warzyw i owoców.