• Informacje na temat:

  sadownictwo

Artykuły na temat: sadownictwo
 • Budżetówka poczuła zapach pieniędzy. Wszyscy domagają się podwyżek

  Pracownicy służby cywilnej, ale też sądownictwa, żołnierze oraz nauczyciele - wszyscy oni domagają się podwyżek. Gdyby rząd zdecydował się spełnić ich postulaty, musiałby przeznaczyć na ten cel całą nadwyżkę budżetową.

 • 28 września Światowy Dzień Jabłka

  28 września przypada Światowy Dzień Jabłka. W 2017 roku produkcja jabłek w Polsce wyniosła ok. 3,3 mln t, co przekłada się na 16,5 mld sztuk jabłek. Według analityków Banku BGŻ BNP Paribas, ten sezon będzie rekordowy, jeżeli chodzi o podaż jabłek w Polsce. Ich produkcja wyniesie nawet ok. 4,5 mln t, a to najwyższy wynik w historii produkcji krajowego sadownictwa.

 • Wielka Brytania zamraża płace

  Brytyjski premier Gordon Brown ogłosił w środę zamrożenie płac na kierowniczych stanowiskach w administracji publicznej, armii, sądownictwie, publicznej służbie zdrowia, wśród konsultantów medycznych, lekarzy domowych i lekarzy stomatologów.

 • Klęska urodzaju szkodzi sadownikom. Rząd skupi z rynku pół miliona ton jabłek

  Rozpoczyna się skup jabłek w ramach pomocy sadownikom. Poprzez firmy współpracujące rząd zamierza zakupić pół miliona ton tych owoców po cenie prawie dwukrotnie wyższej, niż oferowana przez zakłady przetwórcze. Tegoroczne rekordowo duże zbiory jabłek, które mają sięgnąć 4,5 mln ton, paradoksalnie są problemem dla sadowników, ponieważ przekładają się na niskie ceny skupu. Te nie rekompensują kosztów produkcji i zbioru owoców.

 • Potrzebna nowoczesna ustawa o biegłych sądowych

  - Potrzebne jest przygotowanie nowoczesnej ustawy o biegłych sądowych, ich rola w procesach rośnie, więc pozytywnie należy ocenić plany podkreślenia rangi biegłych - oceniło Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" w opinii do założeń resortu sprawiedliwości. Jednym z wąskich gardeł polskiego sądownictwa jest brak biegłych, m.in. na skutek niskich stawek za ich pracę. Oszacowaliśmy, że konieczne jest podniesienie tych stawek do poziomu akceptowalnego dla lekarzy czy psychologów.

 • Moody's: Reforma sądownictwa i jej skutki mogą wpłynąć na ocenę siły instytucjonalnej Polski

  Reforma sądownictwa i jej potencjalne skutki - osłabienie niezależności sądownictwa, systemu kontroli i równowagi oraz praworządności - mogą wpłynąć na ocenę siły instytucjonalnej Polski przez agencję Moody's - wynika z raportu agencji z 17 stycznia.

 • Krajowa Rada Sądownictwa przedstawiła propozycję zmiany prawa o ustroju sądów powszechnych poprzez wprowadzenie od 1 października dodatków orzeczniczych dla sędziów. Członkowie Rady chcą w ten sposób zatrzymać młode osoby odchodzące z zawodu sędziego.

 • W ocenie wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego przez nieefektywne sądownictwo Polska tarci na wzroście gospodarczym. Dodał, że w deficyt budżetowy w 2017 r. będzie prawdopodobnie niższy niż 50 mld zł, czyli niższy niż 2,5 proc. PKB.

 • Praca sezonowa. Walka o pracowników z Polski już się zaczęła

  ...jako te najbardziej popularne branże, w których chętnie zatrudnia się sezonowo Polaków, wymienia: rolnictwo, ogrodnictwo, sadownictwo przy zbiorze warzyw, owoców, kwiatów i innych płodów rolnych...

 • Reforma sądownictwa znacząco zagraża jego niezależności, może wpłynąć na inwestycje - Moody's

  Reforma sądownictwa w Polsce znacząco zagraża niezależności sądownictwa, a poprzez jej potencjalny wpływ na wzrost ryzyka korupcji, może negatywnie wpłynąć na poziom inwestycji w Polsce - oceniła w raporcie z 31 lipca amerykańska agencja ratingowa Moody's. Inwestycje w Polsce mogą także ucierpieć przez dalszą eskalację sporów z KE - uważa agencja.