• Informacje na temat:

  safe haven

Artykuły na temat: safe haven
 • Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi wyraźnie słabszego PLN - kolejna sesja mocnych spadków w USA wyraźnie podbiła popyt na waluty typu safe haven, a EM musiały zmierzyć się z gorszymi nastrojami. Złoty kwotowany jest następująco: 4,1923 PLN za euro, 3,4224 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6470 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7681 PLN w relacji do funta szterlinga

 • Złoty w środę znów słabł

  Środa była kolejnym dniem osłabiania się złotego, co analitycy tłumaczą wzrostem napięcia geopolitycznego. Ok. godz. 17 za euro trzeba było zapłacić 4,25 zł, za dolara 4,00 zł, za franka 3,98 zł, a za funta 5,00 zł.

 • Ostatnie tygodnie były dla inwestorów na rynku złota szczególnie emocjonujące. Po ciągu zwyżek, który na wykresie złota rozpoczął się późnym latem ubiegłego roku i zakończył w okolicach połowy lutego bieżącego roku, notowania kruszcu zaliczyły wyraźne spadkowe odreagowanie.

 • Piątkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego, pomimo lekkiego podbicia wersji do ryzyka po wydarzeniach w Syrii. Polska waluta kwotowana jest przez rynek następująco: 4,2318 PLN za euro, 3,9747 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9557 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9561 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,459 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.

 • Złoty do franka najmocniejszy od września 2015 roku

  Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym nie przynosi większych zmian na wycenie złotego. Warto jednak zwrócić uwagę na spadek kursu CHF/PLN do najniższego poziomu od września 2015

 • Wtorkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi nieco mocniejszego PLN wraz z poprawą nastrojów na globalnych rynkach. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,1912 PLN za euro, 3,4043 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,5574 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8114 PLN w relacji funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,045 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.

 • Początek tygodnia na globalnych rynkach finansowych upływa pod znakiem trudnej sytuacji w Turcji. Obawy dotyczące kondycji tamtejszej gospodarki mocno wstrząsnęły całym światowym rynkiem walutowym, a także, pośrednio, rynkami surowców.

 • Kłopoty zadłużeniowe Grecji były motywem przewodnim na globalnym rynku finansowym w ciągu ostatniego tygodnia. Wątpliwości dotyczące możliwości spłaty kolejnej transzy długu do MFW ciążyły notowaniom euro przez ostatnich kilka dni.

 • Środowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi dalszą stabilizację kwotowań złotego wobec zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez inwestorów następująco: 4,1469 PLN za euro, 3,6860 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9594 PLN w relacji do franka szwajcarskiego oraz 5,7621 PLN względem funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynosi 3,354% w przypadku obligacji 10-letnich.

 • Złoto: Bezpieczna przystań już nie działa

  Ostatnie kilka dni na globalnych rynkach finansowych upływają pod znakiem kłopotów zadłużeniowych Grecji i coraz realniejszej wizji wyjścia tego kraju ze strefy euro. Widmo Grexitu doprowadziło do znaczącego pogorszenia nastrojów na giełdach i wsparło aktywa posiadające opinię "bezpieczniejszych". Złoto które jest uważane za bezpieczną przystań jednak rozczarowało.