• Informacje na temat:

  saldo konta

Artykuły na temat: saldo konta
 • Kiedy opłaca się zmienić konto?

  W wielu reklamach jesteśmy zachęcane do przeniesienia konta do innego banku. Czy warto to zrobić? W niektórych sytuacjach – tak.

 • Rodzice najmłodszych klientów mogą teraz otworzyć swoim pociechom Pierwsze Konto Oszczędnościowe w PKO Banku Polskim. Korzystając z niego, dzieci i młodzież uczą się systematyczności i oszczędzania. Najbardziej wytrwali zostaną nagrodzeni podwyższonym oprocentowaniem.

 • Jak uniknąć ukrytych opłat za konto

  Rachunek za 0 zł, bezpłatna karta bankomatowa, wypłaty bez prowizji… Dopiero gdy sprawdzamy saldo, okazuje się, że bank tu zabrał 1 zł, a tu 5! Wiele usług pozornie jest darmowych. Demaskujemy bankowe triki!

 • Konta bankowe nie takie darmowe, jak pokazują reklamy. Ile i za co płacimy naprawdę?

  Coraz więcej banków zachęca Polaków do zakładania bezpłatnych kont osobistych, w których klienci nie ponoszą opłat za prowadzenie rachunku, przelewy czy wypłaty z bankomatów. Dane NBP pokazują jednak, że Polacy płacą za swoje konta coraz więcej. Które rachunki są rzeczywiście bezpłatne i jak czytać oferty banków?

 • Kodeks pracy: Pieniądze za nadgodziny będą zamrażane na kontach, ale nie obowiązkowo

  Konta wynagrodzeń to kolejna innowacja przewidziana w projekcie nowego Kodeksu pracy, nad którym komisja kodyfikacyjna zakończyła właśnie prace. Miałyby być one prowadzone dla każdego pracownika(...) ustawowo narzucone. Otóż pensja za przepracowane godziny nadliczbowe trafiałaby na specjalne konta prowadzone przez pracodawcę dla każdego pracownika tylko za zgodą związków zawodowych...

 • Trzy konta dla przedsiębiorców całkiem za darmo

  Trzy banki - Idea Bank, Deutsche Bank oraz mBank - oferują konta dla firm za darmo. Pozostałe banki każą sobie płacić za niektóre funkcjonalności konta. Najwięcej kosztuje dostęp do gotówki.

 • Zarabiasz i chcesz oszczędzać? Załóż konto oszczędnościowe

  Lokaty nadal są popularnymi produktami bankowymi, jednak coraz więcej osób zaczyna wybierać konta oszczędnościowe, które dają dużo swobody klientowi, w tym możliwość wypłaty środków.

 • Dawniej były drukowane książeczki oszczędnościowe. Dzisiaj są zakładane cyfrowe konta. Obecnie w programie prowadzonym przez PKO BP, uczestniczy 4,5 tys. szkół podstawowych, a młodzi ludzie już zgromadzili na rachunkach ok. 60 mln zł.

 • Jak korzystać z pieniędzy na koncie

  ...bezterminowej, kredyt ten odnawia się automatycznie – co roku. I co roku bank pobiera z twojego konta prowizję. Jeśli więc takie zabezpieczenie nie jest ci potrzebne, wypowiedz umowę, albo przynajmniej(...) dni, w których saldo na koncie było ujemne. Niektóre banki nawet w ogóle nie pobierają odsetek, pod warunkiem, że ujemne saldo na koncie trwało krócej niż 7 dni w miesiącu. Płać rachunki a nie za...

 • Otwarcie konta firmowego często stanowi problem

  W każdym miesiącu średnio ok. 25 tys. osób rozpoczyna prowadzenie działalności gospodarczej. Założenie firmy wiąże się z otwarciem konta firmowego. Eksperci portalu Moje Bankowanie zbadali, w których bankach jest to najprostsze. Spośród 15 badanych instytucji najlepiej wypadły ING Bank Śląski, PKO Bank Polski i mBank.