• Informacje na temat:

  salon przemyslu obronnego kielce

Artykuły na temat: salon przemyslu obronnego kielce
 • Pracownicy Fabryki Broni Łucznik domagają się podwyżki

  ..."Łucznika". Zaznaczył, że podpisanie umowy z wojskiem planowane jest podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, który odbędzie się na początku września w Kielcach. Modułowy System Broni...

 • Spółki Skarbu Państwa - Polska Grupa Zbrojeniowa i Exatel - łączą siły, by wspólnie dostarczać rozwiązania z obszaru cyberbezpieczeństwa dla sektora zbrojeniowego. 5 września, na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach, powołali w tym celu spółkę QBiTT. Nowa firma została dołączona do już istniejącego porozumienia o współpracy pomiędzy Grupą PGZ a Exatel.

 • - Ukraina jest jednym ze strategicznych kierunków ekspansji Lubawy Na trwających w Kielcach targach Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego (MSPO) odbyła się wspólna konferencja przedstawicieli Lubawy S.A. oraz ukraińskiego koncernu UkrOboronProm.

 • Plan podnoszenia wydatków obronnych do 2,5 proc. PKB to wynik dogłębnych analiz; ważna dla obronności jest modernizacja techniczna - zapowiedział PAP szef MON Antoni Macierewicz. Zwrócił też uwagę na kontrakty zawarte na ostatnich targach obronnych w Kielcach.

 • Australijski przemysł zbrojeniowy che przenieść produkcję do Polski

  Wielozadaniowy pojazd opancerzony Hawkei - produkowany przez australijską filię koncernu Thales - to młodszy brat sprawdzonego na misjach w Iraku, Afganistanie i Mali Bushmastera. Polskim siłom zbrojnym został zaproponowany w ramach programu Pegaz, który zakłada kupno nowych wozów dla m.in. dla Wojsk Specjalnych i Żandarmerii Wojskowej.

 • Zarząd The Farm 51 Group S.A. z siedzibą w Gliwicach (dalej "Emitent") informuje, że Emitent podjął współpracę z Polską Grupą Zbrojeniową S.A. (dalej "PGZ"),...

 • PGZ: Chce być w pierwszej dziesiątce Europy

  Chcemy do 2030 roku potroić nasze przychody, do poziomu 12 mld zł i plasować się w 10-tce firm zbrojeniowych Europy- zapowiadał prezes Wojciech Dąbrowski z Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

 • Macierewicz opowiada, a wojsko robi swoje. Obietnice szefa MON bez pokrycia

  Zapowiedzi ministra obrony Antoniego Macierewicza dotyczące zakupów zbrojeniowych nie pokrywają się z tym, co mówi (i robi) wojsko. Różnice w terminach dostaw idą w lata.

 • Dymisja wiceminista inwestycji i rozwoju Witolda Słowika

  Wiceminister inwestycji i rozwoju Witold Słowik złożył w czwartek dymisję. Rezygnacja została przyjęta przez premiera Mateusza Morawieckiego - poinformował rzecznik prasowy resortu. Słowik będzie teraz pełnić obowiązki prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Zastąpi Jakuba Skibę. To już czwarty prezes PGZ w okresie rządów PIS i piąty w historii firmy.

 • Turcy, Francuzi czy Amerykanie? Kolejna wojna o kontrakt dla polskiej armii

  W Polsce już można oglądać turecki śmigłowiec uderzeniowy T129 Atak. W tym tygodniu przyleci także francuski Tiger. W przyszłym amerykańskie AH-1 Zulu i AH-64 Apache Guardian.