• Informacje na temat:

  samochód bez prawa jazdy

Artykuły na temat: samochód bez prawa jazdy
 • Córka chce zrobić prawo jazdy. Czy mąż może ją doszkalać na naszej posesji bez strachu, że ukarze ich policja? Joanna z woj. mazowieckiego.

 • Szef funduje pracownikowi kurs prawa jazdy

  Sfinansowanie naszemu pracownikowi kursu prawa jazdy może obniżyć należny fiskusowi PIT, ale tylko wtedy, kiedy odbycie takiego kursu jest niezbędne, aby pracownik mógł wykonywać swoje obowiązki. Podobnie po stronie samego podwładnego - uniknie on opodatkowania i oskładkowania takiego prezentu od szefa, jeśli kurs podniesie jego kwalifikacje zawodowe.

 • Syn wraz z kolegą uczyli się jeździć na lokalnej drodze. Żaden nie miał prawa jazdy. Zatrzymała ich policja i chciała odholować auto. Czy miała takie prawo? Szczęśliwie zjawił się mąż i auto odzyskał. Magdalena P. spod Warszawy...

 • Pracownik, służbowy samochód i przychód podatkowy

  Pracownicy otrzymują od pracodawców różnorodne świadczenia związane z korzystaniem z samochodów firmowych. Większość z nich wywołuje po stronie pracownika określone skutki w podatku dochodowym.

 • ...z przepisami. Przede wszystkim zawsze ma obawy przed poruszaniem się po jezdni. Mieszka w mieście, na którego drogach panuje duży ruch i z obawy o swoje bezpieczeństwo chętnie jeździłaby po chodniku. – Co(...) jedynie wyjątkowo. Wolno to robić tylko, jeśli chodnik jest szerszy niż dwa metry i znajduje się wzdłuż drogi, po której pojazdy mogą jechać szybciej niż pięćdziesiąt km na godzinę – tłumaczył...

 • Straciłeś prawo jazdy? Możesz domagać się zadośćuczynienia

  Zatrzymanie uprawnień kierowcy powoduje szkody, które nie zawsze mają charakter majątkowy i czasem trudno je udokumentować. Można jednak domagać się zadośćuczynienia.

 • ...pozbawienia dokumentu wsiądzie za kierownicę i zostanie skontrolowany, kara zostanie przedłużona do 6 miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu. W praktyce wygląda to tak, że policjant odbiera kierowcy dokument i wystawia pokwitowanie. Pirat drogowy otrzymuje decyzję właściwego starosty o zatrzymaniu prawa jazdy, od...

 • Leków bez recepty tak łatwo już nie kupisz? Politycy i farmaceuci chcą zmian w prawie

  Polacy masowo kupują leki bez recepty poza aptekami. Samych tabletek przeciwbólowych znika z półek rocznie aż 489 milionów sztuk. Farmaceuci alarmują, że nikt tego handlu nie kontroluje i nie wiadomo, ile zatruć spowodowanych jest przez leki, wydane przez sprzedawców bez odpowiedniego przeszkolenia. Domagają się więc całkowitego zakazu handlu medykamentami bez recepty. Co na to politycy?

 • ...zostaje zatrzymane na trzy miesiące; 3. po tych trzech miesiącach kierowca może odebrać prawo jazdy. Ważne! Jazda bez prawa jazdy w czasie trzech miesięcy od jego zatrzymania skutkuje przedłużeniem(...) właściciela, jeśli będzie on prowadził to auto bez uprawnień albo bez prawa jazdy (w okresie, gdy zostało mu zatrzymane prawo jazdy). Bardzo ważne! Kierowanie pojazdem bez uprawnień to...

 • Ostatnia prosta samodzielnych aut

  To już nie jest wymysł futurologów. Zdaniem przedstawicieli przemysłu motoryzacyjnego w 2020 r. auta zdolne do samodzielnej jazdy po autostradach, a nawet miejskich ulicach, będą sprzedawane masowo.