• Informacje na temat:

  samochód elektryczny tesli

Artykuły na temat: samochód elektryczny tesli
 • Da pracę 6,5 tys. osób. Wiadomo, gdzie powstanie gigafabryka Tesli i Panasonica

  ...​Miliarder Elon Musk zdecydował o lokalizacji fabryki akumulatorów dla elektrycznych samochodów Tesla Motors. Warta 5 mld dolarów inwestycja powstanie w okolicach "świątyń hazardu".

 • Producenci samochodów wychodzą na prostą

  Po serii bankructw, będących wynikiem kryzysu finansowego z 2008 roku, ostatnie lata przyniosły stabilizację sektorowi producentów samochodów. W USA popyt na SUV-y stopniowo wzrasta, ponieważ niższe ceny ropy naftowej wspierają sprzedaż większych samochodów (oraz poprawiają marże). Także na rynkach wschodzących popyt notuje stopniowe zwyżki.

 • Roboty mogą zabrać nam pracę i emeryturę. Jak podatkami powstrzymać "technologiczne bezrobocie"?

  ...o podstawę opodatkowania (cały autonomiczny samochód czy tylko sterujące nim oprogramowanie?). Upowszechnienie się robotów z pewnością spowoduje jednak wzrost zainteresowania tą formą opodatkowania...

 • Przyszłość auta elektrycznego w Polsce pod znakiem zapytania

  Przyszłość aut elektrycznych w Polsce pod 4 znakami zapytania. Zdaniem ekspertów z EFL, odpowiedzi warto szukać w ekorozwiniętych gospodarkach świata. Zdaniem analityków, co czwarty Polak byłby skłonny zapłacić za samochód elektryczny do 10 proc. więcej niż za auto z silnikiem spalinowym.

 • Koniec pracy. Twojej

  ...2 procent. Tylko ta zmiana zajdzie szybciej, bo rozwój zdolności komputerów postępuje błyskawicznie. W roku 2005 wydawało się niemożliwe zbudowanie komputera, który poprowadzi samochód w ruchu ulicznym. Sześć(...) w Tesli będą tam składały milion pojazdów rocznie. Pewnym pracom konkurencja maszyn jeszcze nie zagraża. Na przykład w budownictwie, gdzie robotnik musi poruszać się w nieprzewidywalnym otoczeniu...

 • Idziemy z prądem

  Według planów resortów rozwoju i energii za 10 lat po polskich drogach ma jeździć milion aut elektrycznych, a produkcja autobusów o napędzie elektrycznym stanie się polską wizytówką w biznesowej ekstraklasie.

 • Tesla i Panasonic będą produkować baterie słoneczne w USA

  Japoński producent sprzętu elektronicznego Panasonic i amerykański wytwórca samochodów z napędem elektrycznym Tesla chcą uruchomić produkcję baterii słonecznych w fabryce w Buffalo w stanie Nowy Jork - podała agencja AP.

 • Rewolucja EV wywoła duży kryzys na rynku ropy

  Zdaniem analityków rynek samochodów elektrycznych znajduje się blisko "przełomu podobnego jak kiedyś Microsoftu". Szacunki Bloomberg New Energy Finance wskazują, że EV odpowiadają już za 35% globalnej sprzedaży nowych samochodów.

 • Elektrycznym autem na Księżyc

  Wizja miliona samochodów elektrycznych jeżdżących po polskich drogach w 2025 roku jest mało realna. Bardzo realne jest natomiast to, że rozwijanie elektromobilności przyczyni się do przyśpieszenia rozwoju polskiego przemysłu.

 • Rząd wesprze rozwój pojazdów autonomicznych w Polsce

  Rozpoczęcie współpracy na szczeblu rządowym w zakresie automatyzacji ruchu drogowego w Polsce zapowiedzieli minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz minister energii Krzysztof Tchórzewski podczas międzynarodowej konferencji "Autonomiczna przyszłość transportu drogowego". Zorganizował ją w Warszawie Instytut Transportu Drogowego.