• Informacje na temat:

  samochód przyszłości

Artykuły na temat: samochód przyszłości
 • Robotyka zawodem przyszłości w Polsce

  ...bardziej ambitne przedsięwzięcia. Z kolei zdaniem prof. Mariusza Olszewskiego z Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej, gospodarka w przyszłości będzie wręcz "skazana na roboty". "Na(...) poprawić konkurencyjność firmy i zwiększyć jej produkcję, i nawet jeśli ta inwestycja zwraca się długo, jest lepszą inwestycją niż samochód czy budynek - przekonywał Kowalczyk. Jak dodał...

 • Studenci Politechniki Łódzkiej zbudowali samochód napędzany energią Słońca

  Zespół studentów "Lodz Solar Team" zaprezentował najnowszy model bolidu napędzanego energią słoneczną. "EagleTwo", to pięcioosobowy pojazd skonstruowany z myślą o zwycięstwie w australijskim wyścigu "Bridgestone World Solar Challenge 2017", jednocześnie spełniający wszystkie wymogi poruszania się po drogach.

 • O hałasie, ciszy i przyszłości z dr. inż. Dariuszem Plebanem, kierownikiem Zakładu Zagrożeń Wibroakustycznych w CIOP-PIB, rozmawia Bartosz Reszczyk.

 • Miasta domy i samochody będą naszpikowane technologią przyszłości

  Zdaniem analityków firmy Gartner, wiele dziedzin z życia człowieka czeka technologiczna rewolucja. Wkrótce nowe technologie w wielu obszarach będą powszechnie wykorzystywane.

 • Praca: W przyszłości czeka nas szok!

  ...zaspokajaniu kaprysów, pragnień i zachcianek. Szukasz pracy? Przejrzyj oferty w naszym serwisie Dlatego zmieniają się nie tylko zawody, które ludzie wykonują i będą wykonywali w przyszłości, ale(...) przyszłość. Jakkolwiek jest to wizja przerażająca, kto wie, być może w przyszłości komputer-minister (nieprzekupny, doskonale racjonalny, rozważający wszystkie "za" i "przeciw", nieuprzedzony i niemający...

 • Przed 2023 rokiem podwoi się liczba sprzedawanych samochodów elektrycznych (EV) - wynika z raportu "Którym pasem zamierzamy jechać" przygotowanego przez EY i ING Bank Śląski. Czy już teraz warto kupić samochód elektryczny?

 • Dzięki rozbudowie fabryki, zakład w Burnaston stanie się największym tego typu obiektem Toyoty w Europie. Obecnie produkowane są tam modele Avensis i Auris. Natomiast w przyszłości, taśmy montażowe opuszczać będzie nowa generacja pojazdów kompaktowych. Jak zapewnia Toyota, w Burnaston produkowane będą wszystkie wersje silnikowe, włączając w to odmiany hybrydowe. - Rozbudowa fabryki w Burnaston ma...

 • Samochody firmowe i limitowanie kosztów

  Nabywanie na potrzeby firmowe drogich samochodów staje się coraz powszechniejsze. Sprzyja temu stanowisko organów podatkowych, zgodnie z którym samochody takie mogą stanowić w firmie podlegające amortyzacji środki trwałe nawet wówczas, gdy nie są wykorzystywane wyłącznie do celów działalności gospodarczej. Obciążanie firmowych kosztów podatkowych wydatkami na nabycie i ubezpieczenie takiego auta jest jednak ograniczone.

 • Zanim pożyczysz samochód, sprawdź, czy ma wykupioną polisę, by w razie kolizji lub kontroli nie mieć kłopotów.

 • Producenci samochodów wychodzą na prostą

  Po serii bankructw, będących wynikiem kryzysu finansowego z 2008 roku, ostatnie lata przyniosły stabilizację sektorowi producentów samochodów. W USA popyt na SUV-y stopniowo wzrasta, ponieważ niższe ceny ropy naftowej wspierają sprzedaż większych samochodów (oraz poprawiają marże). Także na rynkach wschodzących popyt notuje stopniowe zwyżki.