• Informacje na temat:

  samochody hybrydowe

Artykuły na temat: samochody hybrydowe
 • Dzięki rozbudowie fabryki, zakład w Burnaston stanie się największym tego typu obiektem Toyoty w Europie. Obecnie produkowane są tam modele Avensis i Auris. Natomiast w przyszłości, taśmy montażowe opuszczać będzie nowa generacja pojazdów kompaktowych. Jak zapewnia Toyota, w Burnaston produkowane będą wszystkie wersje silnikowe, włączając w to odmiany hybrydowe. - Rozbudowa fabryki w Burnaston ma...

 • Blisko 12 proc. Polaków realnie rozważa zakup samochodu elektrycznego

  Na tle Europy liczba zarejestrowanych w Polsce elektryków i samochodów hybrydowych typu plug-in wciąż jest niewielka. Jednak z roku na rok dynamicznie rośnie. Z badań wynika, że 12 proc. Polaków planuje taki zakup w najbliższym czasie, a blisko 30 proc. wciąż go rozważa. Udział elektryków i hybryd typu plug-in w polskim rynku wciąż jest znikomy i oscyluje wokół 0,1 proc.

 • Jest popyt na polskich inżynierów w Niemczech

  Jest popyt na polskich inżynierów w Niemczech, ale doświadczonych i wąskich specjalności. Zapotrzebowanie rośnie najszybciej w branżach: motoryzacyjnej, energetyce, przemyśle tworzyw sztucznych i kosmetyków. Według niemieckich danych, liczba wakatów jest oceniana na 70 tysięcy.

 • Motoryzacja: Rynek hybryd w Polsce dynamicznie rośnie

  Rynek samochodów hybrydowych w Polsce wzrósł w pierwszym półroczu 2015 roku o 51 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w 2014 roku.

 • Podwyżki pensji i nowe limuzyny, czyli samorządowy skok na kasę

  ...kosztować doposażenie w laptopy tamtejszych radnych. W nowej kadencji lokalne urzędy inwestują również w nowiutkie samochody. Najczęściej wyjaśnienie zakupu jest jedno - kiedyś trzeba te stare wymienić. Przykładowo rzeszowski ratusz zakupił wartego 132 tys. zł seata alhambrę. Z kolei prezydent Krakowa wymienił 8-letnie audi A6 na hybrydowego lexusa GS 300H. Koszt: 155 tys. zł. Krakowscy urzędnicy...

 • Elektromobilność sposobem na czystsze powietrze

  Rząd przyjął na dzisiejszym posiedzeniu projekt ustawy o rozwoju elektromobilności w Polsce. To jeden ze sposobów na poprawę jakości powietrza w miastach. W miastach będą mogły powstawać tak zwane strefy czystego transportu, do których wjazd miałyby pojazdy elektryczne, napędzane wodorem bądź gazem ziemnym. Posiadacze aut z napędem klasycznym, będą musieli uiścić dzienną opłatę w maksymalnej wysokości 30 złotych.

 • ...samochody, to jednak pojawia się tu pewien problem - zwiększenie wypadkowości... ...teraz to pan zaskoczył mnie! - Takie samochody jak np. o napędzie hybrydowym czy elektrycznym są za ciche, nie...

 • Frost & Sullivan: Rynek pojazdów elektrycznych nabiera rozpędu

  Globalny rynek pojazdów o napędzie elektrycznym odnotował ogromny postęp, o czym świadczy ponad 55 modeli aut tego typu dostępnych na całym świecie.

 • Producenci samochodów wychodzą na prostą

  Po serii bankructw, będących wynikiem kryzysu finansowego z 2008 roku, ostatnie lata przyniosły stabilizację sektorowi producentów samochodów. W USA popyt na SUV-y stopniowo wzrasta, ponieważ niższe ceny ropy naftowej wspierają sprzedaż większych samochodów (oraz poprawiają marże). Także na rynkach wschodzących popyt notuje stopniowe zwyżki.

 • Hybryda: Czy to o się opłaci?

  Jeżeli pokonujemy co roku dziesiątki tysięcy kilometrów i szukamy oszczędnego samochodu, wybór często pada na zakup auta z Dieslem lub instalacją LPG. Od lat na rynku jest alternatywa, która okazuje się bezkonkurencyjna podczas eksploatacji w mieście. Auto z napędem hybrydowym. Jako pierwsi dostrzegli i docenili ją taksówkarze. Powodów jest kilka.