• Informacje na temat:

  samochody klasyczne

Artykuły na temat: samochody klasyczne
 • Pieniądze z pożyczki hipotecznej są około 40 proc. tańsze niż gotówkowe. Jeśli więc myślimy o pożyczeniu większej kwoty w banku, np. na duży remont albo kupno samochodu, warto się przyjrzeć ofertom pożyczek zabezpieczonych hipoteką.

 • Woźniak: Facebook jest klasycznym monopolem. To sprawa dla UOKiK

  Facebook zrobił sobie model biznesowy z zamknięcia użytkowników w grodzonym ogródku. Utworzył swój własny monopol. To niesamowite, że nasi prawodawcy oraz instytucje typu UOKiK nie postrzegają sieci społecznościowych jako monopoli - mówi w wywiadzie Michał "rysiek" Woźniak, haker i ekspert ds. bezpieczeństwa sieci, prywatności, edukacji medialnej.

 • Gdy masz wrażenie, że specjalista naciąga cię na dodatkowe wydatki, przestudiuj fakturę.

 • Wszyscy idziemy ku ekologii. Jest to dzisiaj wyraźny trend, a perspektywy rozwoju eko-aut w najbliższych latach są bardzo optymistyczne. Polski rząd planuje wspierać elektromobilność i liczy, że do 2025 roku w Polsce będzie milion elektrycznych aut.. Firmy jednak, na razie wstrzymują się z szerszym wykorzystaniem samochodów ekologicznych.

 • ...formami oszczędzania pieniędzy są klasyczne lokaty bankowe, obligacje, Indywidualne Konta Emerytale (IKE) oraz Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE). Te dwa ostatnie rozwiązania dadzą nam...

 • Rośnie liczba elektryków. Rewolucja rozbije się o ich ceny

  W I kwartale br. zarejestrowano w Polsce 139,9 tys. nowych samochodów osobowych, 15,3 tys. aut dostawczych, 7,2 tys. samochodów ciężarowych, 0,6 tys. autobusów oraz 2,1 tys. motocykli i 1,6 tys. motorowerów. Rośnie liczba rejestracji samochodów elektrycznych. W pierwszym kwartale br. zarejestrowano ich (łącznie z hybrydami plug-in) 340 sztuk. Zdaniem analityków rynku auta elektryczne kupują jednak w większości firmy bo ich cena jest dla większości niedostępna.

 • Wielki mit płacy minimalnej. Jej podniesienie nie zwiększa bezrobocia

  ...twórca klasycznej ekonomii był prekursorem i orędownikiem godziwej płacy minimalnej - wskazuje prof. Mieczysław Kabaj. Liczby nie kłamią Teoretycznie na podstawie analizy danych statystycznych łatwo...

 • ZPP o projekcie ustawy o elektromobilności

  Długoterminową perspektywę stymulowania zwiększania ilości pojazdów elektrycznych w miastach należy ocenić pozytywnie, jednak nowe regulacje przewidują niezrozumiałe preferencje dla ściśle określonej kategorii pojazdów - taka jest opinia Związku Przedsiębiorców i Pracodawców nt. projektu ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

 • ​Frajer pracownik. Na samozatrudnieniu żyje się lepiej niż na etacie

  Pracownicy są biedniejsi od utrzymujących się na własny rachunek, ale płacą więcej na ZUS. Jeśli nie zmienią tego rządzący, wyręczą ich sami zatrudnieni. Skutki nierównomiernego oskładkowania pracy będą odczuwalne za kilkanaście lat.

 • Od lipca będą wydawane naklejki dla kierówców

  Przygotowywane są rozporządzenia wykonawcze do ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Wiceminister energii Michał Kurtyka zapowiedział, że rozporządzenia mają dotyczyć między innymi tego, w jaki sposób ma funkcjonować infrastruktura ładowania. Ustawa przewiduje, ze kierowcy będą musieli mieć na szybach samochodów kolorowe nalepki na jaki napęd porusza się pojazd. Mają być wydawane od 1 lipca 2018 roku do 31 grudnia 2019 roku. Ustawa weszła w życie w lutym tego roku.