• Informacje na temat:

  samochody kradzione

Artykuły na temat: samochody kradzione
 • Chcę kupić pierwszy swój samochód, z ogłoszenia w internecie. Znajomy mechanik odradza. Twierdzi, że więcej będę miał kłopotów, bo się na tym nie znam. Jak uniknąć kłopotów? Jan B., Katowice.

 • Zanim kupisz używany samochód, nie daj się oszukać

  Wypatrzyłeś samochód w serwisie ogłoszeniowym lub w komisie. Oczyma wyobraźni widzisz go już w swoim garażu. W emocjach nie zwracasz uwagi na stan opon, stuki w zawieszeniu, niedziałającą klimatyzację czy zatarty silnik wycieraczki. Takie błędy mogą być bardzo kosztowne. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególna uwagę, kiedy kupuje się pojazd z drugiej ręki.

 • Zobacz, czy pojazd ma ważne ubezpieczenie OC i badanie techniczne.

 • Minister Streżyńska przykręca śrubę oszustom. Ale przez sito przejdą nieuczciwe używane auta z Niemiec

  Minister Anna Streżyńska przykręca śrubę nieuczciwym handlarzom? Resort cyfryzacji wdrożył nową usługę. Teraz każdy może za darmo sprawdzić przeszłość samochodu, który zamierza kupić w Polsce. A od stycznia 2018 roku także za granicą. Koniec z kupowaniem kota w worku?

 • ...również, że pochodzi z kradzieży. Przed podpisaniem umowy syn powinien ustalić, czy auto nie zostało umieszczone w międzynarodowej bazie kradzionych samochodów, np. na www.skradzione-samochody.pl. To pozwoli mu uniknąć ewentualnych kłopotów i utraty auta. Syn musi wiedzieć, że nieświadomy zakup kradzionego pojazdu nie zwalnia z odpowiedzialności.

 • Ranking bezpieczeństwa polskich miast

  Katowice, Poznań i Wrocław - w tych dużych miastach popełnianych jest najwięcej przestępstw w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Najbezpieczniej można poczuć się w Białymstoku, Bydgoszczy i Rzeszowie, gdzie wskaźnik liczby przestępstw na tysiąc mieszkańców w 2014 r. nie przekroczył 25.

 • ...1. Odrzucajmy wszystkie oferty z wyjątkowo niską ceną. Za superokazją może kryć się auto pochodzące z kradzieży lub objęte zastawem skarbowym (wierzyciel może je odebrać niezależnie od tego, do kogo aktualnie należy). Naszą nieufność powinien też wzbudzić bardzo niski przebieg. 2. Gdzie kupić samochód? W komisie dealera znajdziemy samochody z potwierdzonym przebiegiem...

 • Polacy skazani na podsłuchy. Służby będą szpiegować obywateli bez żadnej kontroli

  Pod pretekstem tropienia gangsterów służby dostaną zielone światło do szpiegowania zwykłych obywateli. I to na nieznaną dotychczas skalę.

 • Pracownik zwędzi wszystko

  ...kradł książki i sprzedawał je kurierowi. Ten za bramę firmy wywoził je swoim służbowym samochodem z legalną partią transportu. Kradzione książki wprowadzał do obrotu...

 • Złodzieje choinek z lasów przenieśli się na plantacje. Teraz tam łatwiej pozyskać łup

  W ub. roku na blisko 1800 akcji Straży Leśnej wykryto tylko ponad 40 przypadków kradzieży świątecznych drzewek. Odkąd rynek przejęły specjalistyczne plantacje, złodzieje zmienili teren działania. Kilkaset skradzionych choinek oznacza nie tylko straty materialne, ale też problem z wypełnieniem zobowiązań kontraktowych.