• Informacje na temat:

  samochody kradzione

Artykuły na temat: samochody kradzione
 • Chcę kupić pierwszy swój samochód, z ogłoszenia w internecie. Znajomy mechanik odradza. Twierdzi, że więcej będę miał kłopotów, bo się na tym nie znam. Jak uniknąć kłopotów? Jan B., Katowice.

 • Zanim kupisz używany samochód, nie daj się oszukać

  Wypatrzyłeś samochód w serwisie ogłoszeniowym lub w komisie. Oczyma wyobraźni widzisz go już w swoim garażu. W emocjach nie zwracasz uwagi na stan opon, stuki w zawieszeniu, niedziałającą klimatyzację czy zatarty silnik wycieraczki. Takie błędy mogą być bardzo kosztowne. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególna uwagę, kiedy kupuje się pojazd z drugiej ręki.

 • Zobacz, czy pojazd ma ważne ubezpieczenie OC i badanie techniczne.

 • Minister Streżyńska przykręca śrubę oszustom. Ale przez sito przejdą nieuczciwe używane auta z Niemiec

  Minister Anna Streżyńska przykręca śrubę nieuczciwym handlarzom? Resort cyfryzacji wdrożył nową usługę. Teraz każdy może za darmo sprawdzić przeszłość samochodu, który zamierza kupić w Polsce. A od stycznia 2018 roku także za granicą. Koniec z kupowaniem kota w worku?

 • ...również, że pochodzi z kradzieży. Przed podpisaniem umowy syn powinien ustalić, czy auto nie zostało umieszczone w międzynarodowej bazie kradzionych samochodów, np. na www.skradzione-samochody.pl. To pozwoli mu uniknąć ewentualnych kłopotów i utraty auta. Syn musi wiedzieć, że nieświadomy zakup kradzionego pojazdu nie zwalnia z odpowiedzialności.

 • Ranking bezpieczeństwa polskich miast

  Katowice, Poznań i Wrocław - w tych dużych miastach popełnianych jest najwięcej przestępstw w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Najbezpieczniej można poczuć się w Białymstoku, Bydgoszczy i Rzeszowie, gdzie wskaźnik liczby przestępstw na tysiąc mieszkańców w 2014 r. nie przekroczył 25.

 • ...1. Odrzucajmy wszystkie oferty z wyjątkowo niską ceną. Za superokazją może kryć się auto pochodzące z kradzieży lub objęte zastawem skarbowym (wierzyciel może je odebrać niezależnie od tego, do kogo aktualnie należy). Naszą nieufność powinien też wzbudzić bardzo niski przebieg. 2. Gdzie kupić samochód? W komisie dealera znajdziemy samochody z potwierdzonym przebiegiem...

 • Polacy skazani na podsłuchy. Służby będą szpiegować obywateli bez żadnej kontroli

  Pod pretekstem tropienia gangsterów służby dostaną zielone światło do szpiegowania zwykłych obywateli. I to na nieznaną dotychczas skalę.

 • Pracownik zwędzi wszystko

  ...kradł książki i sprzedawał je kurierowi. Ten za bramę firmy wywoził je swoim służbowym samochodem z legalną partią transportu. Kradzione książki wprowadzał do obrotu...

 • Prawa klienta sklepu tradycyjnego: Możemy reklamować używane ciuchy

  Możemy reklamować towary kupione w second handzie czy buty, które farbują; sprzedawca przy reklamacji nie ma prawa żądać paragonu, a w razie sporu bezpłatnie pomogą nam specjaliści - takie prawa przysługują klientom sklepów tradycyjnych.