• Informacje na temat:

  samochody najczęściej kradzione w polsce

Artykuły na temat: samochody najczęściej kradzione w polsce
 • Pracownik zwędzi wszystko

  ...kradzież - choć to nadużycie w firmach występuje najczęściej. To również oszustwo (pracownicy idą np. na lewe zwolnienia lekarskie) czy czyn nieuczciwej konkurencji. Do tego typu przestępstwa dochodzi najczęściej wtedy, gdy pracownik posiadający bazę klientów oraz stały z nimi kontakt zakłada konkurencyjną działalność i przejmuje klientów dawnego...

 • Minister Streżyńska przykręca śrubę oszustom. Ale przez sito przejdą nieuczciwe używane auta z Niemiec

  Minister Anna Streżyńska przykręca śrubę nieuczciwym handlarzom? Resort cyfryzacji wdrożył nową usługę. Teraz każdy może za darmo sprawdzić przeszłość samochodu, który zamierza kupić w Polsce. A od stycznia 2018 roku także za granicą. Koniec z kupowaniem kota w worku?

 • Złodzieje choinek z lasów przenieśli się na plantacje. Teraz tam łatwiej pozyskać łup

  W ub. roku na blisko 1800 akcji Straży Leśnej wykryto tylko ponad 40 przypadków kradzieży świątecznych drzewek. Odkąd rynek przejęły specjalistyczne plantacje, złodzieje zmienili teren działania. Kilkaset skradzionych choinek oznacza nie tylko straty materialne, ale też problem z wypełnieniem zobowiązań kontraktowych.

 • Nowy hit przemytu - już nie polskie auta, a włoskie motocykle

  W latach 90. wśród Niemców królował dowcip: "Jedź do Polski, twoje auto już tam jest". Współcześnie zabawne porzekadło powinno być nieco zmienione. Teraz to Włoch może powiedzieć: "Jedź na Ukrainę, twój motocykl już stoi na giełdzie we Lwowie". Czy na wschód od Unii Europejskiej kwitnie czarny handel kradzionymi pojazdami?

 • W ubiegłym roku każdego dnia ginęło w Polsce średnio 110 samochodów osobowych i blisko 70 tablic rejestracyjnych - poinformował w piątek instytut Samar, opierając się na danych Komendy Głównej Policji. Najczęściej kradziony był volkswagen passat - w 2005 r. średnio ginęło 8 aut tej marki dziennie.

 • W 2004 roku z ulic, parkingów i garaży skradziono ponad 57 tys. samochodów - wynika z raportu Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar. To mniej więcej tyle, ile rocznie produkuje żerańska FSO.