• Informacje na temat:

  samochody z kratką od 2014

Artykuły na temat: samochody z kratką od 2014
 • Wszystko wskazuje na to, że od stycznia 2014 r. przedsiębiorcy będą mogli znowu odliczać cały podatek VAT od aut „z kratką”. Niestety, prawdopodobnie tylko przez kilka miesięcy.

 • W grudniu 2014 r. produkcja przemysłowa urosła o 8,4 procent

  W grudniu 2014 r. produkcja przemysłowa w Polsce zwiększyła się o 8,4 proc. rdr - podał w środę Główny Urząd Statystyczny. Z danych wynika, że wzrost odnotowała też budowlanka - o 5 proc. w skali roku.

 • Jak wydać mniej na prąd i mieszkanie

  Brakuje ci pieniędzy na życie? Są sposoby, by temu zaradzić. Od początku 2014 r. możesz skorzystać z nowych form pomocy od państwa. Sprawdź, jakie dofinansowanie masz szansę uzyskać. O dopłaty do czynszu i prądu możesz się starać bez względu na to, czy masz mieszkanie komunalne, spółdzielcze czy własnościowe.

 • Akcyza od aut: Końca sporu nie widać

  Podatnicy systematycznie przegrywają w sądach z celnikami w sprawach podatku od samochodów. Ich zaległości sięgają już setek milionów złotych.

 • GUS: Ceny w sklepach detalicznych spadły w lutym o 3,7 proc.

  Ceny w sklepach detalicznych spadły w lutym o 3,7 proc. rok do roku, po spadku o 3,2 proc. w styczniu - wynika z opublikowanych w środę danych GUS. Jednocześnie GUS poinformował, że sprzedaż detaliczna w lutym spadła o 1,3 proc. licząc rok do roku.

 • Ministerstwo Finansów przyspiesza z opodatkowaniem samochodów z kratką! Chce, żeby obecne, funkcjonujące od 1 stycznia br., pełne odliczenie VAT-u za zakup auta na firmę zniknęło już za 1,5 miesiąca - ustalił dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda.

 • Warto teraz wykupić auto z kratką?

  Przedsiębiorcy, którzy na początku 2014 r. nabywają od leasingodawcy samochód z homologacją ciężarową i ładownością nie mniejszą niż 500 kg, mogą w pełni potrącić VAT naliczony.

 • Od stycznia odliczysz cały VAT od aut "z kratką"

  Wszystko wskazuje na to, że od stycznia 2014 r. przedsiębiorcy będą mogli znowu odliczać cały VAT od aut "z kratką". Niestety, prawdopodobnie tylko przez kilka miesięcy.

 • Leasing samochodu po 1 kwietnia 2014 r. Jaki będzie?

  Już wkrótce wejdą w życie nowe przepisy dotyczące odliczania VAT-u od samochodów. Zmiany przygotowane przez resort finansów dotyczą również leasingu tzw. aut z kratką. Jaka po 1 kwietnia 2014 r. będzie w tym przypadku możliwość odliczenia VAT-u od rat leasingowych i co z umowami zawartymi przed tym terminem?

 • VAT na samochody: Zdążyć przed 1 marca

  Od 1 stycznia 2014 r. można odliczyć pełen VAT od zakupu aut osobowych "z kratką", które uzyskają homologację samochodu ciężarowego. Ministerstwo Finansów chce jednak jak najszybciej zmienić obecnie obowiązujące zasady, które umożliwiają pełne odliczenie VAT od samochodu z kratką.