• Informacje na temat:

  samochody z odliczeniem vatu

Artykuły na temat: samochody z odliczeniem vatu
 • Planujesz zakup samochodu? Najpierw wybierz sposób jego finansowania

  Sposobów na własne auto w firmie jest kilka. Przedsiębiorca może skorzystać z kredytu, leasingu bądź wynajmu. Wariantem do rozważenia jest także zakup auta za gotówkę. Każdy ma swoje mocne i słabe strony, zaś sam wybór nie należy do zadań łatwych i przyjemnych. Ilość wątków, które pojawiają się przy analizie sposobu finansowania auta, mogą przyprawić o ból głowy niejednego przedsiębiorcę.

 • Utrzymanie ograniczeń w odliczaniu VAT-u w przypadku zakupu samochodów osobowych i paliwa, a także podwyżki akcyzy na papierosy i inne wyroby tytoniowe - takie regulacje przewiduje ustawa okołobudżetowa, której pierwsze czytanie odbyło się dziś w Sejmie.

 • Czy to prawda , że firmy posiadające samochody osobowe z "kratką" uważane do tej pory za ciężarowe , wzięte w leasing , nie mogą pomniejszać vatu należnego o vat naliczony z rat leasingowych , a jeżeli to robiły to mają obowiązek zwrotu vatu wraz z odsetkami? Czy zwrócony Vat można zaliczyć do kup i do jakiego miesiąca jeżeli zwrot dotyczył całego roku? Czy vat z faktur dotyczących zakupu

 • Przedsiębiorcy bardzo często wykorzystują próbki i prezenty w swojej działalności gospodarczej, by zdobyć nowych klientów, czy promować wizerunek firmy. Przyjmują one postać od zwykłych materiałów reklamowych, przez próbki wyrobów po ekskluzywne samochody. Należy jednak pamiętać, że tylko próbki i prezenty o małej wartości są zwolnione z VATu.

 • Kupno diesla wciąż opłacalne

  Zbliża się okres wyprzedaży rocznika 2011 w salonach samochodowych. Jednocześnie od stycznia czeka nas wzrost akcyzy na olej napędowy, a z nią dalsze podwyżki na stacjach. Z obliczeń Tax Care wynika, że w przypadku auta, które pokonuje rocznie 40 tys. km zakup droższej wersji (z silnikiem diesla) zwraca się już po dwóch latach. Inwestycja w samochód, który spełnia kryteria auta ciężarowego będzie korzystniejsza niż w samochód osobowy.

 • Na jakich warunkach można zakupić samochód osobowy na firmę, czy można odliczać vat od paliwa? Podpis: Nycz P.Z. ELNEX

 • Mikroprzedsiębiorcy oceniają warunki do prowadzenia biznesu

  42 proc. mikroprzedsiębiorców uważa, że w ostatnich dwóch latach warunki do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce pogorszyły się. Co trzeci sądzi, że biznes prowadzi się tak samo, a co czwarty, że jest łatwiej - takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez Idea Bank i Tax Care. Przedsiębiorców najbardziej uwierają wysokie podatki i koszty pracy oraz biurokracja.

 • 20 bubli podatkowych

  Wykonując prawo, aparat fiskalny zbyt często działa z jego naruszeniem. Przez wadliwe rozstrzygnięcia lub nieuzasadnioną bierność urzędnicy wyrządzają obywatelom, w tym i przedsiębiorcom wymierne, niejednokrotnie bardzo poważne, szkody.