• Informacje na temat:

  samochody z usa

Artykuły na temat: samochody z usa
 • Dobrze wyedukowani, twórczy, innowacyjni - imigranci zarobkowi masowo wyjeżdżają z USA. Jadą do innych krajów, wracają do siebie, do rodzin. Przenoszą się tam, gdzie będą mieć lepiej. Jeszcze lepiej niż w Stanach. USA wkrótce będą jak samochód bez napędu, jakim byli do niedawna imigranci. Sprawę analizował ostatni "Business Week".

 • Producenci samochodów wychodzą na prostą

  Po serii bankructw, będących wynikiem kryzysu finansowego z 2008 roku, ostatnie lata przyniosły stabilizację sektorowi producentów samochodów. W USA popyt na SUV-y stopniowo wzrasta, ponieważ niższe ceny ropy naftowej wspierają sprzedaż większych samochodów (oraz poprawiają marże). Także na rynkach wschodzących popyt notuje stopniowe zwyżki.

 • Sikorski: Umowa UE-USA to szansa na miliony miejsc pracy

  ...- Umowa o wolnym handlu pomiędzy UE i USA, nad którą trwają negocjacje, może być szansą na stworzenie milionów miejsc pracy - powiedział w piątek we Wrocławiu minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

 • Dopłaty byłyby zachętą do kupna samochodu elektrycznego

  Realną zachętą do tego, by Polacy kupowali samochody elektryczne, byłaby dopłata w wysokości ok. 30 tys. zł - uważa szef Zespołu Doradców Gospodarczych TOR Adrian Furgalski. TOR przedstawił we wtorek raport nt. elektromobilności w Polsce.

 • ...podanego numeru VIN, trzeba o niego poprosić sprzedającego. Gdy odmówi – zrezygnujmy z zakupu. W przypadku samochodów sprowadzanych z USA i Kanady skorzystajmy z bazy Carfax – www.carfax.com. Wg danych Europejskiego Centrum Konsumenckiego (ECK) coraz częściej kupujemy używane samochody bezpośrednio w Niemczech korzystając z serwisów internetowych (np. www.mobile.de czy...

 • "Handelsblatt" Możliwe wzajemne zniesienie ceł na samochody

  Ambasador USA w Niemczech zapowiedział szefom niemieckiego przemysłu motoryzacyjnego, że prezydent Donald Trump zawiesiłby groźbę wprowadzenia ceł na samochody importowane z Unii Europejskiej, jeśli UE zniosłaby cła na samochody amerykańskie.

 • LG Chem zainwestuje w fabrykę akumulatorów

  ...uruchomiła fabryki w USA, Chinach i Europie, o łącznym udziale w rynku baterii do samochodów elektrycznych na poziomie 90 proc., stając się w ten sposób globalnym liderem. LG Chem jest firmą chemiczną...

 • Wojna handlowa tak naprawdę dotyczy samochodów

  8 czerwca, kiedy Donald Trump spotkał się w Quebecu ze swoimi partnerami z grupy G7, jego doradca handlowy, Peter Navarro, opublikował artykuł w New York Times, pozostawiając niewiele wątpliwości co do intencji amerykańskiej administracji w zakresie handlu z Europą, a w szczególności z Niemcami.

 • Chcesz pracować - jedź 900 kilometrów

  General Motors znowu ma pracę dla 2400 robotników w stanach Michigan (Lansing), Indiana (Fort Wayne) oraz Kansas (Fairfax). Rosną zamówienia na samochody z fabryk koncernu, które w dni robocze będą produkować przez 24 godziny, ale będzie ich mniej.

 • Trump grozi nałożeniem 20-procentowego cła na samochody z UE

  Prezydent USA Donald Trump napisał w piątek na Twitterze, że jeśli taryfy celne nie zostaną szybko usunięte, to nałoży 20-procentowe cło na wszystkie samochody montowane w Unii Europejskiej. Wcześniej w piątek zaczęły obowiązywać odwetowe cła UE na dobra z USA.