• Informacje na temat:

  samochody z usa

Artykuły na temat: samochody z usa
 • Dobrze wyedukowani, twórczy, innowacyjni - imigranci zarobkowi masowo wyjeżdżają z USA. Jadą do innych krajów, wracają do siebie, do rodzin. Przenoszą się tam, gdzie będą mieć lepiej. Jeszcze lepiej niż w Stanach. USA wkrótce będą jak samochód bez napędu, jakim byli do niedawna imigranci. Sprawę analizował ostatni "Business Week".

 • Producenci samochodów wychodzą na prostą

  Po serii bankructw, będących wynikiem kryzysu finansowego z 2008 roku, ostatnie lata przyniosły stabilizację sektorowi producentów samochodów. W USA popyt na SUV-y stopniowo wzrasta, ponieważ niższe ceny ropy naftowej wspierają sprzedaż większych samochodów (oraz poprawiają marże). Także na rynkach wschodzących popyt notuje stopniowe zwyżki.

 • Sikorski: Umowa UE-USA to szansa na miliony miejsc pracy

  ...- Umowa o wolnym handlu pomiędzy UE i USA, nad którą trwają negocjacje, może być szansą na stworzenie milionów miejsc pracy - powiedział w piątek we Wrocławiu minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.

 • Dopłaty byłyby zachętą do kupna samochodu elektrycznego

  Realną zachętą do tego, by Polacy kupowali samochody elektryczne, byłaby dopłata w wysokości ok. 30 tys. zł - uważa szef Zespołu Doradców Gospodarczych TOR Adrian Furgalski. TOR przedstawił we wtorek raport nt. elektromobilności w Polsce.

 • ...podanego numeru VIN, trzeba o niego poprosić sprzedającego. Gdy odmówi – zrezygnujmy z zakupu. W przypadku samochodów sprowadzanych z USA i Kanady skorzystajmy z bazy Carfax – www.carfax.com. Wg danych Europejskiego Centrum Konsumenckiego (ECK) coraz częściej kupujemy używane samochody bezpośrednio w Niemczech korzystając z serwisów internetowych (np. www.mobile.de czy...

 • Motoryzacja: Nowy limity dla samochodów

  Motoryzacja: Chiny po raz kolejny planują zaostrzenie standardów emisji spalin. Miasta już wprowadzają ostrzejsze limity dla samochodów poruszających się po ulicach. Tymczasem nasze ministerstwa nie będą kontrolować samochodów wyprodukowanych przez koncern Volkswagena.

 • LG Chem zainwestuje w fabrykę akumulatorów

  ...uruchomiła fabryki w USA, Chinach i Europie, o łącznym udziale w rynku baterii do samochodów elektrycznych na poziomie 90 proc., stając się w ten sposób globalnym liderem. LG Chem jest firmą chemiczną...

 • Trump grozi Niemcom wysokim cłem na samochody importowane z Meksyku

  Prezydent elekt Stanów Zjednoczonych Donald Trump zagroził niemieckim koncernom motoryzacyjnym nałożeniem 35-procentowego cła na samochody, które będą importować do USA z Meksyku. Skrytykował te firmy za zbyt małą produkcję na amerykańskim terytorium.

 • Chcesz pracować - jedź 900 kilometrów

  General Motors znowu ma pracę dla 2400 robotników w stanach Michigan (Lansing), Indiana (Fort Wayne) oraz Kansas (Fairfax). Rosną zamówienia na samochody z fabryk koncernu, które w dni robocze będą produkować przez 24 godziny, ale będzie ich mniej.

 • "Dziennik Gazeta Prawna": Polski atom made by China ?

  Według nieoficjalnych informacji "DGP", Chińczycy w offsecie za wybudowanie w Polsce elektrowni atomowej mieliby zainwestować nad Wisłą nawet 250 mld zł np. w fabrykę samochodów elektrycznych. Zdaniem analityków, z powodów politycznych większe szanse na budowę mają firmy z USA. Chińskie zaś mogą zaproponować lepsze warunki finansowe.