• Informacje na temat:

  samolot świata

Artykuły na temat: samolot świata
 • Jak dostać pracę na lotnisku?

  Rynek pracy otwiera dziś przed Polakami szereg możliwości. To, co jeszcze do niedawna wyglądało na nieosiągalną dla śmiertelników egzotykę jest dziś w zasięgu pracowników, którzy mają w sobie dość konsekwencji i zapału, aby sięgać po swoje marzenia. Tak jest też z posadami związanymi z obsługą lotnisk i samolotów, które – wbrew pozorom – często nie stawiają nierealnych wymagań aby aplikować...

 • Pierwszy od pół wieku samolot pasażerski japońskiej produkcji odbył swój pierwszy lot testowy. Maszynę eskortowały dwa myśliwce japońskich sił powietrznych.

 • Cathay Pacific zatrudni w Krakowie 100 pracowników

  ...100 pracowników zatrudnią linie lotnicze Cathay Pacific Airways z Hongkongu w Globalnym Centrum Kontaktu, które zostanie uruchomione z początkiem kwietnia w Krakowie. Biuro będzie obsługiwać klientów z całego świata, w tym głównie z Europy i Afryki.

 • Dookoła świata bez paliwa!

  Kolejny lot próbny zakończony sukcesem i nadzieje na szybki start w podróż dookoła globu. Twórcy samolotu zasilanego wyłącznie energią słoneczną mają powody do radości.

 • Big City Life, czyli dzień z życia "czerwonych szelek"

  ..."Cityboy", jako jedna z niewielu książek poruszających sprawy świata finansjery w Londynie (aut: Geraint Anderson) wywołała prawdziwą burzę medialną zarówno wokół autora, jak i stylu życia pracowników wielkich banków i funduszy inwestycyjnych.

 • Airbus kończy produkcję A380 - największego samolotu pasażerskiego na świecie

  Ten rozwój wydarzeń i tę decyzję można było przewidzieć. W 2021 roku Airbus zaprzestanie produkcji modelu A380, największego samolotu pasażerskiego na świecie. Zakończenie produkcji zagraża od 3 tys. do 3,5 tys. miejsc pracy

 • Dolnośląskie: Rekrutacja pracowników do fabryki serwisowania silników lotniczych

  ...etap, który ma się zakończyć w 2020 r., to budowa specjalistycznej komory do testowania silników samolotowych. Głównym przeznaczeniem zakładu będzie serwisowanie silników typu GEnX 2B, a w kolejnych latach również typu GE 9X, stosowanych w silnikach samolotów Boeing 747-8 oraz 777-X. Aktualnie w komercyjnym użyciu działa ponad 400 silników GEnX 2B. Od 2021 roku do zakładu trafiać będą też...

 • Od samolotów do śmigłowców - świętują 100-lecie powstania zakładu

  Finmeccanica-AgustaWestland świętuje 100. rocznicę produkcji lotniczej w Wielkiej Brytanii. Zakład Westland Aircraft powstał w 1915 roku w Yeovil w południowo-zachodniej Anglii.

 • Nietypowe benefity oferowane pracownikom

  ...lokomocji są odrzutowce i jachty. Samolot dla prezesów międzynarodowych korporacji może być narzędziem zrozumiałym. Firmowy jacht morski można potraktować już jako ekstrawagancję. Z takiego benefitu mógł(...) "Bogactwo świata benefitów" w portalu wynagrodzenia.pl.

 • Jak mistrz świata Formuły 1 stał się (niesłusznie) bohaterem afery podatkowej

  Ze względu na duże obciążenia podatkowe coraz więcej znanych ludzi, m.in. polityków, sportowców i biznesmenów, przenosi swoje centra biznesowe do atrakcyjnych jurysdykcji podatkowych. Na taki krok zdecydował się także Lewis Hamilton, przez co został wrzucony przez media do jednego worka z bohaterami afery Paradise Papers. Sęk w tym, że struktury prawne, z których Hamilton skorzystał na Wyspie Man, nie są nielegalne.