• Informacje na temat:

  samolot t 50

Artykuły na temat: samolot t 50
 • W Rzeszowie, na lotnisku Jasionka pracę znajdzie nawet 250 osób

  Na podrzeszowskim lotnisku w Jasionce w największych hangarach w Polsce swoją bazę otworzyła firma Linetech. Spółka, która wykonuje generalne przeglądy samolotów, zatrudniła już ponad 50 pracowników. Docelowo pracę znajdzie nawet 250 osób.

 • Pierwszy od pół wieku samolot pasażerski japońskiej produkcji odbył swój pierwszy lot testowy. Maszynę eskortowały dwa myśliwce japońskich sił powietrznych.

 • Gonitwa, która nas zabija. Polacy stali się ofiarami walki o godną pracę

  Jeśli człowiek już coś w życiu ma, kupił mieszkanie, wybudował dom, zwykle na kredyt, to jest totalnie uwiązany. Zanim go sprzeda, mija półtora roku. Im większy lokal, tym dłużej. A trzeba z czegoś żyć. Łatwiej kupić bilet na samolot, wynająć kąt w Irlandii, niż każdego dnia wsiadać w pociąg Łódź – Warszawa.

 • Ryanair odwołuje loty. Prawie 50 tys. pasażerów nie wsiądzie do samolotów

  300 lotów Ryanair w przyszłą środę i czwartek zostało odwołanych z powodu protestu personelu pokładowego. Cięcia dotyczą kursów m.in. do i z Hiszpanii, Portugalii i Belgii - poinformowała tania linia lotnicza.

 • Nowe miejsca pracy w Łodzi w fabryce części lotniczych Azura Polska.

  W nowej fabryce części lotniczych Azura Polska w Łodzi powstanie 300 miejsc pracy. Będą tam produkowane elementy do samolotu Airbus A350.

 • Jak uciekać przed inflacją? W nowych ciuchach i samolotem

  W ostatnich miesiącach w Polsce znacznie wzrosły ceny żywności, paliw i ubezpieczeń samochodowych. Jednak ogólny poziom inflacji w naszym kraju przez kilkanaście lat nie odbiegał wyraźnie od średniej unijnej, a niektóre produkty i usługi staniały o połowę - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Jedyna nadzieja w Hindusach

  Sadownicy potrzebują od 30 do 60 tys. rąk do pracy. Skoro nie mogą znaleźć sezonowych pracowników w kraju, chcą ich sprowadzić z Indii wyczarterowanymi samolotami - pisze dziewnnik "Metro".

 • Najpopularniejsze kierunki wyjazdów Polaków

  Samolot staje się coraz popularniejszym środkiem lokomocji. W 2014 roku z usług linii lotniczych skorzystało 27 milionów Polaków. W tym roku zmieniają się nasze ulubione kierunki połączeń czarterowych - zamiast egipskich kurortów wybieramy Riwierę Turecką oraz greckie wyspy.

 • Piechociński: Polska straciła na rzecz Czechów 10 tysięcy miejsc pracy

  Polska straciła na rzecz Czechów 10 tys. miejsc pracy przy obsłudze segmentu samolotów ultralekkich - powiedział Janusz Piechociński, przewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury. Sądzi, że powodem są zbyt restrykcyjne zasady nadzoru nad tym segmentem.

 • Za opóźniony, odwołany lot lub zgubiony bagaż przysługuje odszkodowanie

  W przypadku zgubienia bagażu, opóźnienia lotu czy niewpuszczenia na pokład samolotu pasażerowie mają swoje prawa, także finansowe. Odszkodowanie w razie problemów z lotem może sięgać 600 euro, za zagubienie lub zniszczenie bagażu przysługuje do ok. 6 tys. zł. W Polsce o odszkodowania ubiega się zaledwie 1 proc. uprawnionych. W Europie tylko co czwarty pasażer uzyskuje przysługujące odszkodowanie