• Informacje na temat:

  samoloty a380

Artykuły na temat: samoloty a380
 • 40 mln euro kosztować będzie rozbudowa zakładu MTU Polska

  ...wypierają starsze modele silników. - Nowe jednostki napędowe potrzebują 20 proc. mniej paliwa, wytwarzają 50 proc. mniej hałasu i są o wiele lżejsze. Teraz niemal wszystkie firmy produkujące samoloty chcą(...). Pracuje tu prawie 500 osób. Produkowane są tu m.in. łopatki do silników samolotu Airbus A320 i do największego samolotu pasażerskiego na świecie Airbus A380.   Kooncern MTU Aero Engines zatrudnia 8,5

 • Airbus kończy produkcję A380 - największego samolotu pasażerskiego na świecie

  Ten rozwój wydarzeń i tę decyzję można było przewidzieć. W 2021 roku Airbus zaprzestanie produkcji modelu A380, największego samolotu pasażerskiego na świecie. Zakończenie produkcji zagraża od 3 tys. do 3,5 tys. miejsc pracy

 • Kto ma największe szanse na pracę w Wielkiej Brytanii?

  ...w pobliżu Wolverhampton, dzięki której powstanie ok. 750 nowych miejsc pracy. - Również branża lotnicza powoli odbija się od dna, a zamówienia na samoloty Airbus A380 i Boeing 787 Dreamliner powodują, że...

 • Arabowie wrzucili 16 mld dol. Supersamolot przeżyje

  Linie lotnicze Emirates zamówiły 36 maszyn Airbus A380. Do kasy europejskiego producenta wpłynie 16 mld dol. Samoloty będą dostarczane z fabryki w Tuluzie od 2020 r. Jest też opcja produkcji na następne lata.

 • Era wielkich samolotów odchodzi w przeszłość?

  Przewidywania producentów i linii lotniczych, według których przyszłość należy do wielkich samolotów pasażerskich zabierających 500, lub więcej, pasażerów wydają się nie sprawdzać. W konkurencji z olbrzymami wygrywają mniejsze, dwusilnikowe maszyny.

 • Uważaj na nich - mogą już nie polecieć!

  Skymark Airlines Inc., trzecie linie lotnicze Japonii (po JAL i ANA), wystąpiły do sądu w Tokio o ochronę przed wierzycielami. Firma, nie licząc należności dla Airbusa, jest winna co najmniej 71 mld jenów (603 mln dol.) i grozi jej bankructwo.

 • Air France-KLM po raz pierwszy w historii planuje zwolnienia pracowników

  Przewoźnik lotniczy Air France-KLM, po raz pierwszy w historii planuje zwolnienia pracowników. Prace może stracić nawet kilka tysięcy osób.

 • Linie lotnicze Emirates zapowiadają rozbudowę siatki połączeń

  Linie lotnicze Emirates rozbudowują flotę i siatkę połączeń. Zapowiadają dynamiczny rozwój na polskim rynku.

 • Setki nowych miejsc pracy w polskiej Dolinie Lotniczej

  Prawie 40 mln euro kosztowała rozbudowa zakładu MTU w Tajęcinie-Jasionce (Podkarpackie). W nowej części produkowane będą m.in. elementy do najnowszej generacji silników lotniczych. Docelowo pracę w zakładzie znajdzie dodatkowych 250 osób.

 • Kryzys podniebnych SPA

  Z powodu kryzysu będzie mniej podniebnych SPA. Chodzi o samoloty Airbus A380, które na swoich pokładach mają m.in. prysznice SPA. Konsorcjum Airbus poinformowało, że z powodu kryzysu w br. dostarczy mniej tych maszyn.