• Informacje na temat:

  samoloty katastrofy

Artykuły na temat: samoloty katastrofy
 • Czarna wizja rynku pracy: Etat tylko dla najlepszych. Reszta z nas będzie wegetować

  ...tych scenariuszy - mniej bądź bardziej możliwych - jest dużo więcej. Dla uproszczenia zrezygnujmy z ekstremalnych (co nie znaczy, że niemożliwych) typu wojna i katastrofy naturalne. Zajmijmy się tymi(...) moment ulice zapełnią bezzałogowe auta i busy, w powietrze, obok dronów, wzniosą się także bezzałogowe samoloty pasażerskie. Na lotniskach, dworcach, w urzędach zamiast ludzkiej obsługi będą się...

 • LOT będzie mieć problemy po katastrofie w Etiopii?

  Za kilka miesięcy polskie Linie Lotnicze LOT mogą mieć spory problem: organizacyjny i finansowy. Stanie się tak, jeżeli do sezonu wakacyjnego nie zostaną wyjaśnione przyczyny ostatniej katastrofy Boeinga 737 MAX w Etiopii.

 • Boeing w marcu nie otrzymał żadnego nowego komercyjnego zamówienia na samoloty 737, co jest pierwszym takim miesiącem od prawie siedmiu lat - podał w środę dziennik "Wall Street Journal". To efekt dwóch niedawnych katastrof nowego modelu 737 MAX.

 • Po tekstach "DGP" minister zaczął szukać pieniędzy dla IMGW

  Po serii naszych publikacji dotyczących katastrofy finansowej w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk zaczął szukać pieniędzy dla podległej mu jednostki. Ale ubiec go może minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

 • Czy niekończące się lotnisko ma sens?

  Holendrzy wpadli na pomysł niekończącego się pasa startowego, który, jak twierdzą jego twórcy, mógłby rozwiązać wiele problemów z przepustowością ogromnych lotnisk. Idea jest ciekawa. Jednak, jak przy większości takich pomysłów, pozostaje pytanie o sensowność inwestycji. Nie wiadomo, czy zakrzywiona droga startowania i lądowania nie przysporzyłaby więcej problemów niż korzyści.

 • Rosyjska Federalna Agencja Transportu Lotniczego (Rosawiacja) poinformowała o wprowadzeniu od 14 listopada zakazu latania do Rosji samolotów egipskich linii lotniczych Egypt Air. Egipski przewoźnik obsługiwał połączenie Kair - Moskwa - podała agencja Interfax.

 • Seria ataków terrorystycznych na cele w Stanach Zjednoczonych może wywołać falę wzmożonej wyprzedaży aktywów finansowych na światowych rynkach. Najprawdopodobniej najbardziej ucierpią na tym kraje o mniejszej wiarygodności, zaliczane do rynków wschodzących, w tym również Polska.

 • Przetarg na samoloty do transportu najważniejszych osób w państwie zostanie uruchomiony jesienią - zapowiada w rozmowie z PAP wiceszef MON Marcin Idzik. Konsultacje na temat potrzeb zgłaszanych przez Kancelarie: Sejmu, Senatu, Premiera i Prezydenta jeszcze trwają.

 • 5800 miejsc pracy zlikwidują brytyjskie linie lotnicze British Airways. To kolejna redukcja zatrudnienia w BA po wydarzeniach z 11 września 2001. Zamachy terrorystyczne w USA i częste pod koniec ubiegłego roku katastrofy lotnicze sprawiły, że przemysł lotniczy mocno podupadł.

 • Na dwuzłotówkach wydanych z okazji rocznicy katastrofy smoleńskiej widnieje polska szachownica z błędem - twierdzą numizmatycy. NBP nie zamierza wycofywać ich z obiegu - pisze "Życie Warszawy".