• Informacje na temat:

  samoloty pasażerskie airbus

Artykuły na temat: samoloty pasażerskie airbus
 • 40 mln euro kosztować będzie rozbudowa zakładu MTU Polska

  .... Pracuje tu prawie 500 osób. Produkowane są tu m.in. łopatki do silników samolotu Airbus A320 i do największego samolotu pasażerskiego na świecie Airbus A380.   Kooncern MTU Aero Engines zatrudnia 8,5(...) wypierają starsze modele silników. - Nowe jednostki napędowe potrzebują 20 proc. mniej paliwa, wytwarzają 50 proc. mniej hałasu i są o wiele lżejsze. Teraz niemal wszystkie firmy produkujące samoloty chcą...

 • Airbus kończy produkcję A380 - największego samolotu pasażerskiego na świecie

  Ten rozwój wydarzeń i tę decyzję można było przewidzieć. W 2021 roku Airbus zaprzestanie produkcji modelu A380, największego samolotu pasażerskiego na świecie. Zakończenie produkcji zagraża od 3 tys. do 3,5 tys. miejsc pracy

 • Prezes Airbus UK: Więcej inwestycji w Polsce

  - Jesteśmy zainteresowani dalszym rozwojem naszej działalności w regionie, zwłaszcza w zakresie innowacyjności i nowych technologii - mówi w rozmowie z Interią Paul Kahn, Ambasador Biznesu UK Trade & Investment, prezes Airbus Group UK.

 • Arabowie wrzucili 16 mld dol. Supersamolot przeżyje

  Linie lotnicze Emirates zamówiły 36 maszyn Airbus A380. Do kasy europejskiego producenta wpłynie 16 mld dol. Samoloty będą dostarczane z fabryki w Tuluzie od 2020 r. Jest też opcja produkcji na następne lata.

 • Era wielkich samolotów odchodzi w przeszłość?

  Przewidywania producentów i linii lotniczych, według których przyszłość należy do wielkich samolotów pasażerskich zabierających 500, lub więcej, pasażerów wydają się nie sprawdzać. W konkurencji z olbrzymami wygrywają mniejsze, dwusilnikowe maszyny.

 • Centralny i wielki. Ale czy potrzebny?

  Początek prac nad przygotowaniem budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego nadał inne znaczenie starym dylematom: czy koniecznie, czy nie za wcześnie? Może warto mieć wątpliwości i zadawać pytania? Czy wieloletnia inwestycja przetrwa ewentualną zmianę władzy?

 • Boeing zwolni w tym roku 8000 pracowników

  Boeing w tym roku zwolni 8000 pracowników, co da amerykańskiemu producentowi samolotów 1 mld dol. oszczędności i pozwoli na wyścig z wielkim rywalem - europejskim Airbusem. Wcześniej planowano 4000 zwolnień.

 • Uruchomienie siedmiu nowych tras oraz powiększenie floty w Gdańsku o jeden samolot - Airbus A320 - zapowiada firma Wizz Air. Ogłoszony we wtorek plan działalności w Polsce na przyszły rok tego przewoźnika zakłada też zmianę siatki połączeń.

 • List intencyjny w sprawie budowy na terenie portu lotniczego Rzeszów-Jasionka centrum serwisowego dla samolotów pasażerskich podpisali w poniedziałek w Rzeszowie prezes Polskiej Grupy Lotniczej Rafał Milczarski i marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl.

 • - To będzie jedna z największych zagranicznych inwestycji w tym roku. Jej wartość to ok. 700 mln zł - powiedział w środę prezes PAIH Tomasz Pisula. Dodał, że wspólne przedsięwzięcie Lufthansa Technik oraz MTU Aero Engines będzie jedną z najnowocześniejszych firm w branży lotniczej w Europie.