• Informacje na temat:

  samoloty przyszłości

Artykuły na temat: samoloty przyszłości
 • Czarna wizja rynku pracy: Etat tylko dla najlepszych. Reszta z nas będzie wegetować

  ...zapewne te prace domowe zadawane im przez nauczycieli, kiedy to musieli referować swoje wyobrażenia o owym niewyobrażalnym świecie przyszłości. Z perspektywy dziecka, które w 1970 r. miało osiem lat(...) domach (prawda), latali bezzałogowymi statkami powietrznymi (prawie prawda), zdobywali wciąż nowe i nowe przestrzenie w kosmosie (nieprawda). Jednak w konstruowanie przyszłościowych scenariuszy byli...

 • LOT liczy na wysokie loty

  - Interesuje nas cały świat. Jesteśmy firmą globalną. Nie ma innej alternatywy dla przyszłości LOT-u, niż jego istotny rozwój. Mam tu na myśli kilkukrotny wzrost w stosunku do tego, co wypracowaliśmy w 2016 r. - powiedział w rozmowie z Interią prezes Polskich Linii Lotniczych LOT Rafał Milczarski.

 • Brexit - Brytyjczycy szykują się na apokalipsę

  Puste półki w sklepach, drożyzna, uziemione samoloty i katastrofa przemysłu motoryzacyjnego - im bliżej opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej bez porozumienia w sprawie warunków wyjścia (a na to się nie zanosi), tym bardziej apokaliptyczne scenariusze przyszłości poza UE malują brytyjscy analitycy.

 • Niemcy: Air Berlin będzie latał jedynie do końca października

  Drugi co do wielkości przewoźnik niemiecki definitywne plajtuje. Jak poinformowało biuro prasowe Air Berlin, środków finansowych, jakimi dysponuje firma, wystarczy, aby samoloty należące do koncernu latały jedynie do 28 października. Samoloty z logo Air Berlin znikną z ruchu lotniczego.

 • RPP: Wzrost deficytu w 2016 r. oznacza ryzyko procedury nadmiernego deficytu

  Według szacunków NBP, w 2016 roku nastąpi widoczny wzrost deficytu strukturalnego - do 3,4 proc. PKB. Oznacza to ryzyko ponownego objęcia Polski w przyszłości unijną procedurą nadmiernego deficytu - uważa RPP.

 • Amerykański koncern lotniczy Boeing oraz brazylijskie przedsiębiorstwo Embraer potwierdziły, że prowadzona jest "dyskusja" na temat potencjalnego połączenia spółek - poinformowały firmy we wspólnym komunikacie. Jak podkreślono, to "ciągle pozostaje kwestią domawianą".

 • Szybka, wygodna podróż energooszczędnym i bezobsługowym pociągiem - to na razie dalsza przyszłość, lecz w branży już teraz zachodzą znaczące zmiany. Program Luxtorpeda 2.0 ma na celu rozwój polskiego transportu kolejowego. Jakie modyfikacje są konieczne obecnie, a jaki kształt przybierze kolej w bardziej odległej perspektywie?

 • Pegaz, czyli Polska Grupa Zbrojeniowa zakończyła proces konsolidacji - poinformowały władze firmy. To ważny krok dla nasze go przemysłu zbrojeniowego uważają analitycy.

 • Lublin ma połączenie lotnicze z Kijowem. To szczególnie ważna informacja dla obywateli Ukrainy studiujących i pracujących w Polsce.

 • Polski narodowy przewoźnik w Stanach Zjednoczonych odbierze pierwszego większego dreamlinera

  PLL LOT w czwartek odbiorą w Seattle w Stanach Zjednoczonych pierwszego z czterech zamówionych przez spółkę maszyn typu Boeing 787-9 Dreamliner. To większa o sześć metrów wersja Boeinga 787-8 Dreamliner. Samolot może zabrać na pokład 294 pasażerów.