• Informacje na temat:

  samoloty rosja

Artykuły na temat: samoloty rosja
 • Władze Rosji rozważają uruchomienie produkcji sterowców. Część rosyjskich ekspertów twierdzi, że ten typ statków powietrznych może wypełniać zadania, z którymi nie radzą sobie samoloty i śmigłowce.

 • Rosyjska Federalna Agencja Transportu Lotniczego (Rosawiacja) poinformowała o wprowadzeniu od 14 listopada zakazu latania do Rosji samolotów egipskich linii lotniczych Egypt Air. Egipski przewoźnik obsługiwał połączenie Kair - Moskwa - podała agencja Interfax.

 • SIPRI: Sankcje służą rosyjskiej zbrojeniówce

  Koncerny zbrojeniowe koncentrują się na własnym rynku. Wychodzi to na dobre rosyjskiej zbrojeniówce.

 • W Polsce jest mniej biznesowych odrzutowców niż w Czechach. Popularność prywatnych czarterów będzie jednak rosnąć

  Prywatne czartery biznesowych odrzutowców jeszcze nie cieszą się w Polsce dużą popularnością, ale wraz ze wzrostem zamożności Polaków może się to zmienić. Samolot na prywatny użytek ma w tej chwili nie więcej niż trzydzieści osób w całym kraju. Pod tym względem Polska plasuje się za dużo mniejszymi Czechami, gdzie prywatne samoloty ma prawie dwa razy więcej zamożnych obywateli.

 • Polska kupi 96 używanych myśliwców F-16? Zmieniłoby to układ sił wobec Rosji

  MON analizuje zakup 96 używanych myśliwców amerykańskich. Ich modernizacja miałaby się odbyć w Polsce. Jeśli plan zostanie zrealizowany, będziemy w czołówce sił powietrznych państw NATO. Zmieni się również układ sił w odniesieniu do Rosji, której kluczowym punktem doktryny wojennej jest zdobycie przewagi w powietrzu.

 • Od czerwca LOT uruchomi połączenie na drugie lotnisko w Moskwie

  PLL LOT od czerwca tego roku uruchomią nowe połączenie na lotnisko Domodiedowo, drugie w Moskwie obok lotniska Szeremietiewo, na które również latają samoloty tej linii; w ciągu ostatniego roku między Warszawą a Moskwą podróżowało ponad 105 tys. pasażerów - podała w środę spółka.

 • Polskie Linie Lotnicze LOT w tegorocznym budżecie zaplanowały 175 mln zł zysku z działalności podstawowej, czyli przewozu pasażerów - poinformował PAP prezes spółki Rafał Milczarski. Za 2016 r. spółka może mieć z tej działalności ok. 180-200 mln zł zysku. Prezes poinformował również, że spółka weźmie w leasing cztery nowe samoloty Boeing 787-9 Dreamliner. To większe dreamlinery od tych, które

 • Wczorajszy dzień upłynął pod znakiem wyprzedaży, która przetoczyła się przez większość światowych rynków kapitałowych. Giełdy za oceanem traciły od 1.5-2 proc. Tak silnych spadków nie obserwowaliśmy na amerykańskim parkiecie od przełomu lipca i sierpnia. Przyczyn gwałtownej korekty należy upatrywać z jednej strony w doniesieniach o ryzyku wprowadzenia w Rosji kontrsankcji polegających na możliwości wywłaszczenia zagranicznych inwestorów, wedle uznania rosyjskich władz.

 • Ile zarobimy u kazachskiego satrapy?

  Budowa setek kilometrów dróg, rozbudowa portów nad M. Kaspijskim, budowa mieszkań socjalnych i linii energetycznych - to część dużego planu inwestycji, które w najbliższych latach zamierza realizować Kazachstan. To też szansa dla polskich firm na inwestycje w tym kraju. Kazachstan należy do Unii Celnej Białorusi, Kazachstanu i Rosji,

 • Orlen przekazał KAS mobilne laboratoria

  Trzy nowoczesne wozy laboratoryjne przekazał PKN Orlen Krajowej Administracji Skarbowej. Dzięki ich wyposażeniu, już w ciągu dwóch godzin będzie można określić, czy pobrana próbka paliwa pochodzi z szarej strefy. - To przykład wzorcowej współpracy administracji państwowej z branżą paliwową - powiedział Daniel Obajtek prezes PKN Orlen. Każde z takich laboratoriów kosztowało około 1,5 miliona złotych.