• Informacje na temat:

  samoloty ultralekkie

Artykuły na temat: samoloty ultralekkie
 • Piechociński: Polska straciła na rzecz Czechów 10 tysięcy miejsc pracy

  Krasnodębska oceniła, że podstawą rozwoju lotnictwa ultralekkiego (samoloty o wadze do 500 kg) w Czechach są liczne i dobrze funkcjonujące od bardzo wielu lat małe usługowe firmy lotnicze włączone w system(...) zarejestrowanych jest w kategorii ultralekkie 696 statków powietrznych (w tym motolotnie, samoloty ultralekkie, wiatrakowce i paralotnie). Urząd sprawuje nadzór nad 43 organizacjami działającymi na rzecz lotnictwa...

 • Przedsiębiorcy lecą po leasing na samolot

  Ultralekki samolot to wydatek rzędu 200 tys. zł, to tyle, co wysokiej klasy samochód. Ze względu na optymalizację kosztów, przedsiębiorcy najczęściej wybierają leasing operacyjny jako sposób finansowania samolotu firmowego*

 • Piechociński: Polska straciła na rzecz Czechów 10 tysięcy miejsc pracy

  Polska straciła na rzecz Czechów 10 tys. miejsc pracy przy obsłudze segmentu samolotów ultralekkich - powiedział Janusz Piechociński, przewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury. Sądzi, że powodem są zbyt restrykcyjne zasady nadzoru nad tym segmentem.

 • 350 mln euro na rozbudowę i modernizację infrastruktury polskich lotnisk oraz 50 mln euro na infrastrukturę nawigacyjną chce przeznaczyć w latach 2007-2013 resort transportu poinformował wiceminister transportu Eugeniusz Wróbel.

 • Polska stawia na porty regionalne

  Co najmniej do 2010 r. liczba pasażerów polskich lotnisk będzie rosnąć o 15-25 proc. rocznie - szacuje resort transportu, który przygotował kompleksowy plan rozwoju lotnictwa cywilnego.