• Informacje na temat:

  samotna matka

Artykuły na temat: samotna matka
 • Córka jest w zaawansowanej ciąży i okazuje się, że nie bardzo może liczyć na ojca dziecka. O jakie świadczenia będzie mogła się ubiegać jako samotna matka? – pyta Anna S. z woj. podkarpackiego.

 • 500+ podzieli społeczeństwo? "Powstał pod kampanię wyborczą. Stąd poczucie niesprawiedliwości"

  Rodziny wielodzietne jeszcze nie do końca w to wierzą. Samotne matki już czują się pokrzywdzone. Studenci kalkulują możliwości spłaty kredytu, a emeryci boją się, że będą musieli wybierać między czynszem a jedzeniem. Program 500+ jeszcze nie wszedł w życie, a już skutecznie podzielił.

 • ..., gdy w twojej rodzinie dochód na osobę nie przekracza 351 zł. W pracy też masz przywileje Ponieważ samotna mama nie „dzieli się” prawem do urlopu wychowawczego z ojcem dziecka, ma prawo do pełnych 36(...) chronione przed zwolnieniami grupowymi. Możesz rozliczyć PIT z dzieckiem To chyba największa i najbardziej znacząca pomoc, jakiej państwo udziela samotnym rodzicom. Matka (lub ojciec), która samotnie...

 • 500 zł na dziecko: Będzie więcej fikcyjnych samotnych rodziców

  Osoby żyjące w związkach nieformalnych mogą deklarować, że wychowują potomka bez ojca. Dzięki temu może im być łatwiej spełnić kryterium dochodowe do świadczenia na pierwsze dziecko.

 • Gdy z jednej pensji trzeba utrzymać dzieci i dom, każde wsparcie jest niezwykle ważne. Podpowiadamy, gdzie się po nie zwrócić.

 • Użytkowanie wieczyste po nowemu? "Dla wybranych grup upust mógłby wynieść do 100 proc."

  Koniec z malejącymi z każdym rokiem upustami przy dojściu do własności. W nowelizacji ustawy likwidującej użytkowanie wieczyste rząd chce uprościć system rabatów. Szykowana jest też oferta dla wybranych grup, np. samotnych matek.

 • ...i komornik nie jest w stanie ich wyegzekwować, matka ma prawo otrzymać pieniądze z funduszu alimentacyjnego. Jest to możliwe, gdy egzekucja alimentów przez komornika w okresie ostatnich dwóch miesięcy(...) się świadczeń wychowawczych z programu 500 +. Podobnie jest z kryterium dochodowym przy świadczeniach z opieki społecznej (zasiłku rodzinnym) Gdy matka jest bezrobotna i chce podjąć pracę, starosta...

 • Elżbieta Rafalska o 500 plus: W obecnym okresie zasiłkowym żadne zmiany nie są możliwe

  Od października rozpoczął się nowy okres zasiłkowy i w tym czasie zmiany nie są możliwe - powiedziała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, pytana o ewentualne rozszerzenie programu "Rodzina 500 plus". Dodała, że resort analizuje sytuację rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi i samotnych matek.

 • Czy o dopłaty z nowego programu „Mieszkanie Dla Młodych” mogą się starać tylko małżeństwa? Sama wychowuję dziecko i chciałabym skorzystać z tej pomocy, ale nie wiem, czy mi przysługuje... Elwira z Kielc

 • MiR: Nie będzie limitu wieku w programie MdM dla rodzin wielodzietnych

  Rodziny i osoby samotne posiadające co najmniej troje dzieci nie będą ograniczone limitem wieku 35 lat w programie Mieszkanie dla Młodych - przewiduje projekt nowelizacji zaproponowanej przez resort infrastruktury. Taką poprawkę zaakceptował już Komitet Stały Rady Ministrów.