• Informacje na temat:

  samozatrudnienie a składki zus

Artykuły na temat: samozatrudnienie a składki zus
 • Samozatrudnienie najkorzystniejsze składkowo. Otrzymujesz więcej, niż płacisz

  ...ustalenia liczy się średnie składki z 12 miesięcy przed urlopem macierzyńskim - mówi Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ZUS. Inni ekonomiści już wcześniej zwracali uwagę na problemy wynikające z segmentacji(...) na największy zwrot ze składek wpłaconych do ZUS. Dane, jakie pozyskali, wskazują, że w najbardziej komfortowej sytuacji są samozatrudnieni. Bo jako grupa otrzymują od ZUS więcej, niż tam wpłacają...

 • Senacka komisja za zniesieniem limitu składek na ZUS

  Wprowadzenie ustawy o zniesienie limitu składek na ZUS od stycznia 2019 r. - taką poprawkę zarekomendowała w poniedziałek senacka komisja rodziny, polityki senioralnej i społecznej.

 • ...mniej płacisz na ZUS, bo możesz zadeklarować składki nie od pełnego dochodu, ale od 60 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia. Dodatkowo przez pierwsze 24 miesiące działalności przysługują ci(...)Samozatrudnienie oznacza własną działalność gospodarczą, czyli pracę na własny rachunek i ryzyko. Samemu odpowiada się za prowadzenie księgowości swojej firmy, rozlicza się podatki (odprowadza...

 • Zniesienie limitu składek emerytalnych może sprawić, że zamożni etatowcy uciekną w samozatrudnienie

  Zniesienie limitu składek emerytalnych wywołało krytykę. Jednak projekt pozwoli rządowi zwiększyć przyszłoroczne wydatki o ponad 5 mld zł.

 • ​Frajer pracownik. Na samozatrudnieniu żyje się lepiej niż na etacie

  Pracownicy są biedniejsi od utrzymujących się na własny rachunek, ale płacą więcej na ZUS. Jeśli nie zmienią tego rządzący, wyręczą ich sami zatrudnieni. Skutki nierównomiernego oskładkowania pracy będą odczuwalne za kilkanaście lat.

 • ZUS zachęca do skorzystania z możliwości opłacania niższej składki

  Zdobycie finansowania jest największym wyzwaniem dla początkujących firm. Dzięki preferencyjnym składkom ZUS mogą na starcie płacić mniej.

 • Samozatrudnienie - zestawienie zysków i strat

  Poprzez samozatrudnienie rozumiemy sytuację, w której osoba fizyczna decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej.

 • Zniesienie górnego limitu składek na ZUS w Trybunale Konstytucyjnym

  Prezydent Andrzej Duda skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z konstytucją nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych dotyczącej zniesienia górnego limitu składek na ZUS. Zastrzeżenia głowy państwa dotyczą "dochowania standardów procesu legislacyjnego". Prezydent podpisał wniosek w czwartek, w piątek został on złożony w Trybunale Konstytucyjnym.

 • Dla kogo opłacalne jest samozatrudnienie?

  Samozatrudnienie to potoczne określenie formy prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, która zastępuje wcześniejszy lub może zastąpić przyszły stosunek pracy.

 • Sejm za zniesieniem limitu składek na ZUS od 2019 r.

  Od 2019 roku ma obowiązywać zniesienie limitu, powyżej którego najlepiej zarabiający obecnie nie płacą składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe - Sejm przyjął w czwartek poprawki Senatu zakładające przesunięcie o rok daty wejścia w życie ustawy.