• Informacje na temat:

  samozatrudnienie jakie składki zus

Artykuły na temat: samozatrudnienie jakie składki zus
 • Samozatrudnienie najkorzystniejsze składkowo. Otrzymujesz więcej, niż płacisz

  ...na największy zwrot ze składek wpłaconych do ZUS. Dane, jakie pozyskali, wskazują, że w najbardziej komfortowej sytuacji są samozatrudnieni. Bo jako grupa otrzymują od ZUS więcej, niż tam wpłacają(...) ustalenia liczy się średnie składki z 12 miesięcy przed urlopem macierzyńskim - mówi Wojciech Andrusiewicz, rzecznik ZUS. Inni ekonomiści już wcześniej zwracali uwagę na problemy wynikające z segmentacji...

 • Zaległości w składkach ZUS z przykrymi konsekwencjami

  Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozsyła listy do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które mają zaległości w składkach.

 • ​Frajer pracownik. Na samozatrudnieniu żyje się lepiej niż na etacie

  Pracownicy są biedniejsi od utrzymujących się na własny rachunek, ale płacą więcej na ZUS. Jeśli nie zmienią tego rządzący, wyręczą ich sami zatrudnieni. Skutki nierównomiernego oskładkowania pracy będą odczuwalne za kilkanaście lat.

 • Przedsiębiorcy alarmują: Firmy uciekną z Polski przed ZUS

  Zarówno związki zawodowe, jak i pracodawcy nie zgadzają się na ekspresową likwidację 30-krotności przy płaceniu składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Ale za ich stanowiskami kryją się różne powody.

 • Samozatrudnienie - zestawienie zysków i strat

  Poprzez samozatrudnienie rozumiemy sytuację, w której osoba fizyczna decyduje się na założenie własnej działalności gospodarczej.

 • ZUS zły: Nienawidzą go wszyscy, nawet jego pracownicy

  Nienawidzimy państwa i jego instytucji. A najbardziej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nienawidzą go wszyscy: pracodawcy, pracownicy, emeryci. Nawet sami jego pracownicy.

 • Co czwarty prowadzący firmę płaci niższe składki do ZUS

  Już 301,5 tys. osób rozpoczynających działalność gospodarczą korzysta z możliwości opłacania prawie trzykrotnie niższych składek do ZUS. Tak wynika z najnowszych danych ZUS, do których dotarła GP. Uwzględniając dodatkowo osoby, które założyły firmę dwa lata temu i skończył im się już dwuletni okres preferencji (w maju 2006 roku było ich 90 tys.), można przyjąć, że dzięki istnieniu ulgi prawie 400

 • Sejm za zniesieniem limitu składek na ZUS od 2019 r.

  Od 2019 roku ma obowiązywać zniesienie limitu, powyżej którego najlepiej zarabiający obecnie nie płacą składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe - Sejm przyjął w czwartek poprawki Senatu zakładające przesunięcie o rok daty wejścia w życie ustawy.

 • Programistę samozatrudnię od zaraz! Branża IT wytycza nowe standardy na rynku pracy?

  Ponad połowa aktywnych zawodowo programistów uważa, że samozatrudnienie daje najlepsze możliwości na zarobek i rozwój zawodowy. Na B2B pracuje już 30 proc. przedstawicieli branży IT, a odsetek ten stale rośnie.

 • Wojciechowski: Mały ZUS może pozbawić emerytury

  W proponowanej reformie to składki, część obciążeń najbardziej interesujących dla podatnika, są pomniejszane. A od nich zależą obecne i przyszłe świadczenia. W koncepcji jednolitego podatku było odwrotnie - mówi w wywiadzie dla DGP Paweł Wojciechowski. Jak prawidłowo dokumentować i ewidencjonować czas pracy zleceniodawców i samozatrudnionych.