• Informacje na temat:

  sandomierz plan miasta

Artykuły na temat: sandomierz plan miasta
 • Nowe monety kolekcjonerskie: "Odkryj Polskę - Centralny Okręg Przemysłowy" i "100-lecie powstania Komitetu Narodowego Polskiego"

  15 listopada 2017 roku Narodowy Bank Polski wprowadza do obiegu monetę z serii "Odkryj Polskę" - Centralny Okręg Przemysłowy o nominale 5 zł oraz srebrną monetę o nominale 10 zł "100-lecie powstania Komitetu Narodowego Polskiego".

 • Turystyczny dopalacz dla Polski Wschodniej

  Rosnące oczekiwania turystów i konkurencja ze strony innych, nie tylko polskich regionów, wymuszają inwestycje w rozwój oferty i podnoszenie jej jakości. Chcemy także by sezon turystyczny w Polsce Wschodniej się wydłużał. To wymaga kapitału - mówi Interii Adam Hamryszczak, wiceminister inwestycji i rozwoju.

 • Polska prosi Brukselę o 36 mld zł na inwestycje. Na co chcemy je wydać?

  Polska jest europejskim liderem, jeśli chodzi o liczbę zgłoszonych do Brukseli dużych projektów. W tym roku będzie ich co najmniej 33. Ale czy narastający konflikt między KE a naszym rządem pozwoli zrealizować ambitne plany?

 • Podaż terenów pod znakiem zapytania

  Zaledwie 11 spośród 102 gmin województwa świętokrzyskiego posiada plany zagospodarowania przestrzennego. Oznacza to, że dokumenty umożliwiające prowadzenie inwestycji dotyczą tylko 16 proc. powierzchni regionu. Aż 25 lokalnych samorządów nie posiada żadnych dokumentów planistycznych.

 • Zgoda UOKiK na przejęcie AVANS

  Należąca do braci Arkadiusza i Sławomira Tomalów spółka OpenMedia uzyskała zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie ponad 100 elektromarketów sieci AVANS i ponad 200 umów franczyzowych.

 • Kościół nie boi się dotacji

  Diecezje, parafie i zakony coraz śmielej sięgają po brukselskie fundusze na konserwację zabytków, budowę domów opieki, szkolnictwo, szpitale czy aktywizację bezrobotnych. Unia pieniądze daje, i to szczodrą ręką.

 • Plagi za nami - czas zacząć wakacje

  Ruszajmy na letni wypoczynek, żeby pomóc sobie i podreperować gospodarkę.