• Informacje na temat:

  sankcje

Artykuły na temat: sankcje
 • Uważaj, będą nowe sankcje za palenie w miejscu pracy

  Od listopada właściciel firmy lub zarządzający obiektem będzie mógł dostać cztery razy większy mandat za brak informacji, że w firmie obowiązuje zakaz palenia, niż osoba, która zakaz łamie. Dodatkowo za wykroczenie już może karać Państwowa Inspekcja Sanitarna.

 • Obecnie obowiązujące przepisy o VAT przypisują ustalanie dodatkowego zobowiązania podatkowego podatnikowi, który nierzetelnie rozlicza podatek VAT. Zaniżenie przez podatnika zobowiązania podatkowego w związku ze złożoną przez niego deklaracją VAT skutkuje wymierzeniem przez organ podatkowy sankcji w wysokości 30 proc. kwoty zaniżenia tego zobowiązania. Należy podkreślić, że obowiązuje także sankcja w wysokości 20 proc. i 100 proc.

 • Za szczególne przewinienia pracodawca może zastosować sankcje finansowe. Jest to możliwe, np. gdy pracownik przychodzi nietrzeźwy, pije alkohol w pracy...

 • Sankcje wobec Rosji działają

  Rosyjscy oligarchowie i ich firmy odczuwają działanie amerykańskich sankcji. Według radia Echo Moskwy, akcje koncernu RusAl kontrolowanego przez objętego restrykcjami Stanów Zjednoczonych Olega Deripaskę straciły na giełdzie w Hongkongu 40 procent wartości.

 • Koniec długiej pracy tymczasowej

  ...pracodawcy użytkownika. Wrażenie robią też sankcje za nieprzestrzeganie praw pracowniczych (do 30 tys. zł) oraz nielegalne pośrednictwo w zatrudnieniu tymczasowym (do 100 tys. zł). Koniec pączkowania(...); wówczas większość kosztów absencji przejmie ZUS). Kontakt i sankcje Nowe przepisy mają ograniczyć także działalność nieuczciwych pośredników. Agencje będą musiały przekazywać zatrudnionym informacje...

 • Ukraina rozszerza sankcje wobec Rosji

  Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy (RBNiO) rozszerzyła wczoraj wieczorem sankcje wobec Rosji za atak na ukraińskie okręty w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej i objęła restrykcjami organizatorów wyborów w zajętej przez prorosyjskich separatystów części Donbasu.

 • Obowiązek meldunkowy: Czy nadal obowiązuje?

  Za niedopełnienie obowiązku meldunkowego nie grożą już nam sankcje karne.

 • Sankcje wobec Korei Północnej

  Rada Bezpieczeństwa ONZ zaostrzyła sankcje wobec Pjongjangu .To odpowiedź na niedawny test koreańskiej bomby wodorowej. Nowe sankcje są znacznie łagodniejsze od tych, jakie jeszcze niedawno proponowały Stany Zjednoczone. Dodatkowe sankcje przewidują m.in. wprowadzenie limitu na dostawy ropy. Nowe restrykcje wprowadzają także całkowite embargo na dostawy gazu ziemnego do Korei Płn. i zakaz

 • W Wielkiej Brytanii komisja rozjemcza zamiast sądu pracy

  Od dziś zmiana w brytyjskim prawie pracy, dająca zatrudnionym nową drogę wnoszenia zażaleń na pracodawców. Zamiast, jak dotąd, kierować skargi wprost do sądu pracy, będą mogli skorzystać z mniej formalnej, ale wyposażonej w sankcje prawne komisji rozjemczej.

 • USA uderzają nowymi sankcjami

  Zatwierdzony wczoraj przez Izbę Reprezentantów pakiet nowych sankcji wobec Rosji, Iranu i Korei Płn. jest jednym z najszerszych w historii - uważa przewodniczący niższej izby Kongresu USA Paul Ryan. Nowe sankcje uderzają głównie w rosyjską gospodarkę.