• Informacje na temat:

  sankcje dla rosji

Artykuły na temat: sankcje dla rosji
 • Komisja PE odrzuciła niekorzystne dla Polski propozycje dotyczące przewoźników

  Komisja transportu Parlamentu Europejskiego odrzuciła w czwartek niekorzystne dla Polski propozycje przepisów dotyczących przewoźników drogowych. Z takiego obrotu sprawy zadowoleni są polscy europosłowie.

 • Sankcje UE wobec Rosji oficjalnie przedłużone!

  Unijne sankcje gospodarcze wobec Rosji za destabilizowanie sytuacji na Ukrainie zostały oficjalnie przedłużone do końca lipca przyszłego roku.

 • BBC: Polskie stocznie zatrudniają "niewolników" z Korei Płn.

  ...​Brytyjska telewizja BBC wyemitowała program śledczy "Panorama", poświęcony wykorzystywaniu "przymusowych pracowników z Korei Północnej" w Rosji, Chinach i Polsce. Pokazano m.in. nagrane z ukrycia rozmowy o ich pracy w polskich stoczniach.

 • Sankcje wobec Rosji działają

  Rosyjscy oligarchowie i ich firmy odczuwają działanie amerykańskich sankcji. Według radia Echo Moskwy, akcje koncernu RusAl kontrolowanego przez objętego restrykcjami Stanów Zjednoczonych Olega Deripaskę straciły na giełdzie w Hongkongu 40 procent wartości.

 • Czeka nas globalny wzrost płac w 2016! Czekamy na największe podwyżki od trzech lat

  ....) płace realne w tym kraju drastycznie zmaleją o 36,8 proc.. Podobne są perspektywy dla Rosji, której gospodarka boleśnie odczuwa skutki sankcji ekonomicznych oraz spadku cen ropy naftowej. Pomimo wzrostu(...) dla Europy - Warto podkreślić, iż w przypadku pracowników zatrudnionych w Polsce, realny prognozowany wzrost wynagrodzeń na poziome 3,4 proc. jest jednym z najwyższych w Europie. Wpływa na to...

 • Nałożone przez Zachód sankcje gospodarcze stają się dla Rosji coraz bardziej uciążliwe. Rosną ceny żywności, topnieją rezerwy walutowe. Teraz się okazało, że Moskwa ratuje następny bank pieniędzmi podatników.

 • Polska bezrobotna

  ...odnotowujemy jej spadek. W komentarzach, jakie z tego powodu przetoczyły się przez europejskie media, zupełnie nie zauważono Węgier. Może dlatego, że rząd Viktora Orbána nie ma najlepszych notowań w Brukseli, zwłaszcza w ostatnich miesiącach, gdy poszedł pod prąd polityki unijnych sankcji wobec Rosji. Węgry walczą z bezrobociem Według danych Eurostatu z października stopa bezrobocia wyniosła na...

 • Finlandia dotkliwie odczuwa sankcje wobec Rosji

  W żadnym innym kraju Europy następstwa sankcji wobec Rosji nie są tak mocno odczuwalne, jak w Finlandii. O 40 procent spadła liczba rosyjskich urlopowiczów, na pograniczu drastycznie maleją obroty handlowe.

 • Przywództwo - cechy polskiego menedżera

  .... ludzi uważa, że można ufać innym. Dla porównania, w Szwecji aż 70 proc. ludzi ufa innym (Rzeczpospolita, 12.05.2008). Polscy menedżerowie nie różnią się od zagranicznych kolegów oceną międzynarodowej(...) raczej pozytywne (dla porównania, średnio na świecie 28 proc. menedżerów uważa, że globalizacja jest bardzo pozytywnym zjawiskiem). Prawie co drugi respondent boi się nadmiernej regulacji gospodarki...

 • Niemiecki eksport cierpi pod sankcjami wobec Rosji

  Sankcje gospodarcze miały dotknąć przede wszystkim Moskwę, a uderzają też w Niemcy. Eksport do Rosji dramatycznie spada.