• Informacje na temat:

  sankcje dla rosji

Artykuły na temat: sankcje dla rosji
 • BBC: Polskie stocznie zatrudniają "niewolników" z Korei Płn.

  ...​Brytyjska telewizja BBC wyemitowała program śledczy "Panorama", poświęcony wykorzystywaniu "przymusowych pracowników z Korei Północnej" w Rosji, Chinach i Polsce. Pokazano m.in. nagrane z ukrycia rozmowy o ich pracy w polskich stoczniach.

 • Sankcje UE wobec Rosji oficjalnie przedłużone!

  Unijne sankcje gospodarcze wobec Rosji za destabilizowanie sytuacji na Ukrainie zostały oficjalnie przedłużone do końca lipca przyszłego roku.

 • Czeka nas globalny wzrost płac w 2016! Czekamy na największe podwyżki od trzech lat

  ....) płace realne w tym kraju drastycznie zmaleją o 36,8 proc.. Podobne są perspektywy dla Rosji, której gospodarka boleśnie odczuwa skutki sankcji ekonomicznych oraz spadku cen ropy naftowej. Pomimo wzrostu(...) dla Europy - Warto podkreślić, iż w przypadku pracowników zatrudnionych w Polsce, realny prognozowany wzrost wynagrodzeń na poziome 3,4 proc. jest jednym z najwyższych w Europie. Wpływa na to...

 • Sankcje wobec Rosji działają

  Rosyjscy oligarchowie i ich firmy odczuwają działanie amerykańskich sankcji. Według radia Echo Moskwy, akcje koncernu RusAl kontrolowanego przez objętego restrykcjami Stanów Zjednoczonych Olega Deripaskę straciły na giełdzie w Hongkongu 40 procent wartości.

 • Polska bezrobotna

  ...odnotowujemy jej spadek. W komentarzach, jakie z tego powodu przetoczyły się przez europejskie media, zupełnie nie zauważono Węgier. Może dlatego, że rząd Viktora Orbána nie ma najlepszych notowań w Brukseli, zwłaszcza w ostatnich miesiącach, gdy poszedł pod prąd polityki unijnych sankcji wobec Rosji. Węgry walczą z bezrobociem Według danych Eurostatu z października stopa bezrobocia wyniosła na...

 • Nałożone przez Zachód sankcje gospodarcze stają się dla Rosji coraz bardziej uciążliwe. Rosną ceny żywności, topnieją rezerwy walutowe. Teraz się okazało, że Moskwa ratuje następny bank pieniędzmi podatników.

 • Przywództwo - cechy polskiego menedżera

  .... ludzi uważa, że można ufać innym. Dla porównania, w Szwecji aż 70 proc. ludzi ufa innym (Rzeczpospolita, 12.05.2008). Polscy menedżerowie nie różnią się od zagranicznych kolegów oceną międzynarodowej(...) raczej pozytywne (dla porównania, średnio na świecie 28 proc. menedżerów uważa, że globalizacja jest bardzo pozytywnym zjawiskiem). Prawie co drugi respondent boi się nadmiernej regulacji gospodarki...

 • Finlandia dotkliwie odczuwa sankcje wobec Rosji

  W żadnym innym kraju Europy następstwa sankcji wobec Rosji nie są tak mocno odczuwalne, jak w Finlandii. O 40 procent spadła liczba rosyjskich urlopowiczów, na pograniczu drastycznie maleją obroty handlowe.

 • Niemiecki eksport cierpi pod sankcjami wobec Rosji

  Sankcje gospodarcze miały dotknąć przede wszystkim Moskwę, a uderzają też w Niemcy. Eksport do Rosji dramatycznie spada.

 • Wicekanclerz Niemiec Sigmar Gabriel (SPD) oświadczył w czwartek, że Europa nie jest zainteresowana nakładaniem nowych, ostrzejszych sankcji na Rosję w związku z kryzysem ukraińskim.