• Informacje na temat:

  sankcje na rosję

Artykuły na temat: sankcje na rosję
 • BBC: Polskie stocznie zatrudniają "niewolników" z Korei Płn.

  ...tych ustaw pozwalają nam implementować sankcje przewidziane m.in. przez ostatnią Rezolucję RB ONZ nr 2397 z grudnia 2017 r., która przewiduje wydalenie wszystkich pracowników z KRLD w przeciągu 24

 • Sankcje wobec Rosji działają

  Rosyjscy oligarchowie i ich firmy odczuwają działanie amerykańskich sankcji. Według radia Echo Moskwy, akcje koncernu RusAl kontrolowanego przez objętego restrykcjami Stanów Zjednoczonych Olega Deripaskę straciły na giełdzie w Hongkongu 40 procent wartości.

 • Komisja PE odrzuciła niekorzystne dla Polski propozycje dotyczące przewoźników

  Komisja transportu Parlamentu Europejskiego odrzuciła w czwartek niekorzystne dla Polski propozycje przepisów dotyczących przewoźników drogowych. Z takiego obrotu sprawy zadowoleni są polscy europosłowie.

 • Finlandia dotkliwie odczuwa sankcje wobec Rosji

  W żadnym innym kraju Europy następstwa sankcji wobec Rosji nie są tak mocno odczuwalne, jak w Finlandii. O 40 procent spadła liczba rosyjskich urlopowiczów, na pograniczu drastycznie maleją obroty handlowe.

 • Czeka nas globalny wzrost płac w 2016! Czekamy na największe podwyżki od trzech lat

  ​Pracownicy na całym świecie mogą oczekiwać wzrostu realnych wynagrodzeń o 2,5 proc. - najwięcej w ciągu ostatnich trzech lat - ponieważ podwyżki płac zbiegną się z historycznie niską stopą inflacji.

 • W oczekiwaniu nowych sankcji ze strony USA Rosja zaczęła skupować złoto i w lipcu kupiła ponad 26 ton tego kruszcu - informują media zachodnie i rosyjskie. W ostatnich miesiącach Rosja pozbywa się amerykańskich obligacji skarbowych.

 • Polska bezrobotna

  Spadek bezrobocia w Polsce w ostatnich miesiącach nie oznacza jeszcze, że jest to trwała tendencja. Wiele wskazuje na to, że w najbliższych miesiącach może ono z powrotem wzrosnąć.

 • Rosja ucieka przed sankcjami daleko na Wschód

  Rosja podpisała z Chinami szereg umów, w tym o gazie, które Kreml uważa za dowód na zmianę kierunku polityki w stronę Azji i które mają jej pomóc poradzić sobie z następstwami zachodnich sankcji nałożonych w związku z kryzysem ukraińskim.

 • Przywództwo - cechy polskiego menedżera

  Od kilkudziesięciu lat toczy się dyskusja, której celem jest wyodrębnienie cech przywódcy, menedżera, przedsiębiorcy. Napisano na ten temat setki tysięcy artykułów, opracowań i książek naukowych. Szacuje się, że co roku tylko w USA powstaje ok. 2 tys. różnych analiz.

 • Ogromna awantura o dodatkowe sankcje wobec Rosji

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel podziela krytyczną ocenę uchwalonych przez Senat USA nowych sankcji wobec Rosji - zapowiedział wczoraj jej rzecznik Steffen Seibert. Decyzję senatorów skrytykowali wcześniej szef MSZ Sigmar Gabriel i kanclerz Austrii Christian Kern.