• Informacje na temat:

  satysfakcje z pracy

Artykuły na temat: satysfakcje z pracy
 • Czy praca sprawia nam satysfakcję?

  Wyniki sondy przeprowadzonej wśród polskich pracowników przez portal rynekpracy.pl nie napawają optymizmem. Na pytanie „Czy czerpiesz satysfakcję z pracy, którą wykonujesz?” ponad 50 proc. badanych udzieliło przeczącej odpowiedzi.

 • Rekordowo niskie bezrobocie wymusza na pracodawcach inwestycje. Rosną wynagrodzenia i zmieniają się warunki pracy

  Bez pracy jest zaledwie nieco ponad milion dorosłych Polaków. Pracodawcy mają więc coraz większy problem z pozyskaniem i utrzymaniem pracowników, dlatego muszą inwestować. Pierwszą oznaką tego jest wzrost wynagrodzeń i świadczeń pozapłacowych. Firmy zmieniają też środowiska pracy - unowocześniają biura, umożliwiają pracę zdalną, w dużych międzynarodowych zespołach. To zadanie ułatwiają im

 • ​Metoda na satysfakcję z pracy - siła corporate wellness

  Satysfakcja z wykonywanej pracy wpływa bezpośrednio na motywację i efektywność pracownika. Jest wiele narzędzi, którymi pracodawcy mogą zwiększać satysfakcję swoich pracowników, ale należy dobierać je indywidualnie do potrzeb firmy oraz osób w niej pracujących. Pomocną dziedziną jest corporate wellness.

 • Agencja Rozwoju Przemysłu w pierwszej połowie 2017 roku udzieliła 40 zezwoleń na działalność gospodarczą w specjalnych strefach ekonomicznych (dalej SSE). Tym samym zostaną zrealizowane inwestycje rzędu 984 mln zł, dzięki czemu powstanie 1158 nowych miejsc pracy.

 • Informatycy niemal jak członkowie zarządów - satysfakcja zawodowa i przyczyny odejść pracowników IT

  W pracy wprowadza się różne udogodnienia, jak pokoje zabaw i wypoczynku, gabinety masażu czy tematyczne stołówki. Firmy z branży starają się także ułatwić swoim pracownikom życie prywatne poprzez(...) & Sedlak, pracownicy IT są drugą najbardziej zadowoloną z pracy grupą zawodową w kraju. Ich poziom łącznej satysfakcji z pracy, wynoszący 0,4 (w skali od -2 - maksymalne niezadowolenie do +2 - maksymalne...

 • Zaczyna się wielka batalia o ZUS

  - Najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu zostanie rozpisany konkurs na nowego prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - poinformował we wtorek minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz. Na początku lutego do dymisji ze stanowiska prezesa ZUS podał się Zbigniew Derdziuk.

 • Źródła satysfakcji

  Praca, która daje satysfakcję - niewiele lepszych rzeczy może się nam przydarzyć w życiu. Zadowolony pracownik to także zyski dla firmy. Od czego zależy satysfakcja w pracy? Jak można o nią zadbać?

 • Ford i Bismarck się pomylili. Obecny model wykonywania pracy i przechodzenia na emeryturę już się nie sprawdza

  Obecny model wykonywania pracy i przechodzenia na emeryturę już się nie sprawdza. To, jak szybko się zmieni, w dużej mierze zależy od samych pracowników.

 • Kierowcy na rynku pracy poszukiwani

  Przeciętne zarobki zawodowych kierowców wynoszą od 3800 do ponad 6000 zł „na rękę” – w zależności od specjalizacji. To niewątpliwie jedna z najlepiej opłacanych grup pracowników fizycznych na polskim rynku pracy, badanych przez Pracuj.pl w ostatnim raporcie „Na tropie dobrej pracy”.

 • Ustawa o kredycie. Firmy pożyczkowe straszą likwidacją tysięcy miejsc pracy

  Ustawa o kredycie hipotecznym i nadzorze nad pośrednikami finansowymi może doprowadzić do likwidacji pośrednictwa kredytowego w Polsce - oceniają firmy z branży. 17 stycznia w Ministerstwie Finansów została złożona petycja, podpisana przez 25 tys. osób, o wycofanie przepisów, które grożą załamaniem rynku pośrednictwa finansowego.