• Informacje na temat:

  segregowanie śmieci

Artykuły na temat: segregowanie śmieci
 • ...zł za mieszkanie 40–80 m kw. i 39 zł za mieszkanie powyżej 80 m kw., przy braku segregacji odpowiednio: 28 zł, 48 zł i 58 zł. Segregowanie odpadów: Jak należy to robić prawidłowo Segregacja śmieci(...). Zarządcy nieruchomości (spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe) powinni zapewnić lokatorom pojemniki, jeśli zadeklarowano segregowanie śmieci. Większość to zrobiła, bo to po prostu opłacalne. Właściciele...

 • Segregacja śmieci - jak może być mniej uciążliwa?

  Segregacja śmieci dotyczy każdego z nas. Nowa ustawa nakłada na nas nowe obowiązki, które mają w efekcie służyć ochronie środowiska. Czy segregowanie śmieci musi być trudne i uciążliwe? Nic bardziej mylnego. Wystarczy tylko kilka prostych sztuczek, aby ułatwić sobie to zadanie i nie traktować go jak przykry obowiązek.

 • Firma wywożąca odpady nie zabiera ich na czas? Nie musisz czekać na śmieciarkę z zatkanym nosem. Od razu złóż skargę do urzędu gminy!

 • Czy czekają nas podwyżki opłat za śmieci?

  Po wyborach samorządowych ruszyła w gminach fala podwyżek opłat za śmieci. Powód jest jeden - urealnienie stawek w związku z wyższymi kosztami składowania, energii i transportu. Resort środowiska jest natomiast zdania, że gminy powinny de facto obniżać opłaty - poprzez wdrażanie selektywnej zbiórki - bo zaczyna się czas, w którym surowce wtórne będą miały swoją wartość.

 • Polacy chcą segregować śmieci – tak wynika ze złożonych w gminach deklaracji. Jednak wciąż nasza wiedza na ten temat jest niewystarczająca. Odpowiadamy na najczęstsze pytania czytelników.

 • Niesegregowane śmieci zdrożeją

  Ministerstwo Środowiska ma pomysł, jak nakłonić mieszkańców do tego, aby oddzielnie zbierali plastik, metal i szkło. Wprowadzi wyższe różnice w cenach za odpadki.

 • Segregacja śmieci leży w interesie lokatorów, bo wszyscy wtedy mniej zapłacą.

 • Nowe zasady segregacji śmieci

  Z dniem 1 lipca br. weszły w życie nowe zasady selektywnej zbiórki odpadów (tzw. Wspólny System Segregacji Odpadów). Odpady mają być zbierane z podziałem na 4 frakcje: szkło, papier, odpady ulegające biodegradacji, metale i tworzywa sztuczne. Na wymianę pojemników we właściwych kolorach gminy będą miały 5 lat (maksymalnie do 30 czerwca 2022 r.). Natomiast oznakowanie dotychczas obowiązujących pojemników będzie musiało być wymienione w terminie 6 miesięcy od wejścia w życie WSSO.

 • Od 1 lipca br. to gminy odpowiadają za wywóz śmieci. Odpady trzeba będzie segregować. Zmienią się ceny ich wywozu...

 • Nie segregujesz - zapłacisz cztery razy więcej

  Kto wrzuca wszystkie śmieci do jednego worka, będzie płacić cztery razy więcej niż ten, kto je segreguje - pisze poniedziałkowa "Gazeta Wyborcza". Taki pomysł na zmobilizowanie Polaków do sortowania odpadów ma resort środowiska - dodaje dziennik.