• Informacje na temat:

  sejm gov

Artykuły na temat: sejm gov
 • Wprowadzenie zasady podpisania umowy na piśmie przed dopuszczeniem pracownika do pracy przewiduje projekt nowelizacji Kodeksu pracy, nad którym trwają prace w Sejmie.

 • Sejm: Jeden login do urzędów i portali publicznych, a nawet do banków oraz sklepów internetowych

  Jeden login do urzędów i portali publicznych, a nawet do banków oraz sklepów internetowych. Taki jest cel rządowego projektu ustawy o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej przedstawionej we wtorek w Sejmie.

 • Czy Polacy podbiją Europę?

  Resort gospodarki liczy na to, że projekt ustawy o świadczeniu usług na terytorium Polski, dostosowujący przepisy do unijnej dyrektywy o usługach na rynku wewnętrznym, zostanie uchwalony w styczniu 2010 r. W grudniu trafił on do Sejmu jako priorytetowy - poinformowało w środę PAP biuro prasowe Ministerstwa Gospodarki.

 • Sejm przyjął ustawę o Karcie Dużej Rodziny

  Sejm przyjął w piątek ustawę o Karcie Dużej Rodziny, która uprawnia członków rodzin wielodzietnych do wielu zniżek i ulg. Do tej pory Karta funkcjonowała na mocy rządowego programu; od stycznia będzie mieć rangę ustawy, co ma zapewnić stabilność zaproponowanych w niej rozwiązań.

 • Domatora zatrudnię

  Próżno szukać pojęcia telepracy w Kodeksie pracy. Tymczasem zainteresowanie tą formą zarobkowania wciąż rośnie. Stąd też rząd - wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu - przedłożył w Sejmie projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks pracy, który ma na celu stworzenie podstaw prawnych wykonywania pracy w formie telepracy.

 • Duże rodziny nadal zwolnione z opłaty skarbowej

  Akty stanu cywilnego wydawane w sprawach Karty Dużej Rodziny będą zwolnione z opłaty skarbowej, także po 1 marca 2015 r. - przewiduje poselski projekt, którego pierwsze czytanie odbyło się wczoraj w Sejmie.

 • ...przez okres 12 miesięcy, począwszy od pierwszego miesiąca po zawarciu umowy o pracę (komisja zaproponowała wprowadzenie nowego art. 104c). Katarzyna Wrońska-Zblewska Źródło: http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=1949 http://orka.sejm.gov.pl/opinie7.nsf/nazwa/spr_1949/$file/spr_1949.pdf http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/0/6290E5461847A1D6C1257C89004A24AC/%24File/2161.pdf...

 • Wydano ponad 2,7 mln opakowań bezpłatnych leków

  We wrześniu w ramach programu leków dla seniorów wydano ponad 2 mln 712 tys. opakowań bezpłatnych preparatów - poinformował w czwartek w Sejmie wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz. Koszt realizacji programu w pierwszym miesiącu jego funkcjonowania to 25,8 mln zł.

 • ...znajdziesz na stronie internetowej Sejmu: www.senat.gov.pl/sklad/senatorowie/biura-senatorskie/ Darmową poradę prawną można też uzyskać w Biurach Porad Obywatelskich: wystarczy wysłać pytanie przez formularz(...) rodzicielskej itp. Pomaga w egzekucji wyroków sądowych. Telefon: 22 583 66 00. Mail: rpd@brpd.gov.pl CENTRUM PRAW KOBIET udziela porad m.in.: z prawa rodzinnego (rozwód, separacja, alimenty), prawa...

 • Kodeks urbanistyczno-budowlany - co zmieni się od 2018 roku?

  Już na początku 2018 roku rząd planuje skierować do Sejmu gotowy projekt Kodeksu urbanistyczno-budowlanego. Dokument ten przynieść ma prawdziwą rewolucję w sektorze budowlanym oraz urbanistyce. Przygotowywane obecnie dwie ustawy związane z Kodeksem zmienią m.in. strukturę, sposób działania i zasady finansowania organów nadzoru budowlanego, a także wprowadzą możliwość zdobycia uprawnień urbanisty