• Informacje na temat:

  sejm i świadczenie pielęgnacyjne dla opiekunów

Artykuły na temat: sejm i świadczenie pielęgnacyjne dla opiekunów
 • To już w zasadzie pewne, że od 1 maja zasiłki dla rodziców opiekujących się niepełnosprawnymi dziećmi będą wyższe. Zmieniona ustawa o świadczeniach rodzinnych czeka już tylko na podpis prezydenta.

 • Opiekunowie po orzeczeniu TK

  Wczoraj TK badał zgodność z konstytucją dwóch kryteriów przyznawania świadczeń - wieku pojawienia się niepełnosprawności i dochodowego obowiązującego przy specjalnym zasiłku opiekuńczym.

 • ...nowej kwoty zdecyduje niebawem Sejm). ■WAŻNY telefon: infolinia ZUS 22 56 01 600.Pytanie można też wysłać mailem na adres: cot@zus.pl ■Świadczenie pielęgnacyjne, które od 1 stycznia 2016 r. wynosi 1300(...)); ■osobom całkowicie niezdolnym do pracy (muszą mieć stosowne orzeczenie lekarza orzecznika ZUS); ■osobom, które otrzymują świadczenie pielęgnacyjne z ośrodka pomocy społecznej lub rentę socjalną z ZUS albo...

 • Od stycznia nowe wysokości świadczeń

  Od 1 stycznia 2015 r. wysokość świadczenia pielęgnacyjnego wzrośnie do 1200 zł miesięcznie z obecnych 1000 zł.

 • TK: Nie wolno było odebrać świadczeń opiekunom osób niepełnosprawnych

  Zmiany w ustawie o świadczeniach rodzinnych, które doprowadziły do odebrania świadczeń pielęgnacyjnych prawie 150 tys. opiekunów osób niepełnosprawnych, są niekonstytucyjne - orzekł Trybunał Konstytucyjny. Opiekunowie stracili prawo do świadczeń w lipcu, wskutek noweli z grudnia zeszłego roku.

 • Powstanie solidarnościowy fundusz dla niepełnosprawnych? Rząd szuka pieniędzy

  Opiekunowie chcą wprowadzenia dodatku rehabilitacyjnego i podwyżki renty socjalnej. Przyjdzie im jednak poczekać, bo rząd musi poszukać pieniędzy na ten cel.

 • Czy tegoroczne protesty przed Sejmem opiekunów niepełnosprawnych dzieci i rodziców przyniosły jakieś korzyści? Kto otrzyma świadczenia? Henryka Marzec z Krakowa...

 • Rodzice z 500 zł na dziecko stracą inne świadczenia

  Przyznanie nowej formy wsparcia na dzieci może spowodować, że rodzice stracą część świadczeń, m.in. dodatki mieszkaniowe. Spokojni mogą być opiekunowie niepełnosprawnych.

 • Jak dostać zasiłek dla opiekunów osób niepełnosprawnych

  Wracamy do tematu zasiłków dla opiekunów osób niepełnosprawnych na specjalne życzenie czytelników, którzy ciągle mają wątpliwości kto i na jakich zasadach może liczyć na takie wsparcie. Podstawowa uwaga – są trzy różne rodzaje tego typu świadczeń.

 • Morawiecki - daliśmy już ponad 100 zł

  Niepełnosprawni muszą mieć pomoc w przełamywaniu barier, na ten cel już teraz zarezerwowaliśmy 23 mld zł - podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki inaugurując program Dostępność plus. Premier podpisał w poniedziałek Pakt na rzecz Dostępności plus 2018-2025. Obecny rząd w ciągu roku podniósł m.in. rentę socjalną o ponad 100 zł.