• Informacje na temat:

  sejm odrzucił ubój rytualny

Artykuły na temat: sejm odrzucił ubój rytualny
 • Minister administracji i cyfryzacji Michał Boni z zadowoleniem przyjął inicjatywę złożenia wniosków do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie uboju rytualnego przez mniejszości wyznaniowe - poinformował rzecznik tego resortu Artur Koziołek.

 • Minister rolnictwa Stanisław Kalemba uważa, że po odrzuceniu przez Sejm projektu ustawy dopuszczającej ubój rytualny, gminy wyznaniowe mogą wystąpić do TK ze skargą w tej sprawie. Jego zdaniem, odrzucenie projektu rodzi "pewne wątpliwości konstytucyjne".

 • UE: Polska atakowana za szechitę

  - Nie cichnie dyskusja wokół utrzymanego w Polsce zakazu uboju rytualnego. Wstrząs i szok - mówią o nim rabini. Szef MAC zapowiada, że spotka się w tej sprawie z naczelnym rabinem Polski i muftim RP. Branża mięsna i rolnicy przygotowują projekt nowelizacji dopuszczającej ubój na cele religijne.

 • Dzisiaj głosowanie w sprawie uboju rytualnego

  Sejm zdecyduje dzisiaj o losach rządowego projektu dotyczącego uboju rytualnego.

 • Kalemba: Wątpliwości prawne wokół uboju rytualnego powinien rozstrzygnąć TK

  - Wątpliwości prawne dotyczące uboju rytualnego powinien rozstrzygnąć Trybunał Konstytucyjny - powiedział w czwartek minister rolnictwa zapytany o opinię przedstawioną przez Muzułmański Związek Religijny, według której Polska skutecznie nie notyfikowała w KE nowych przepisów.

 • Wstrząs, szok - tak spotykający się w Brukseli rabini i przedstawiciele społeczności żydowskiej w Europie nazwali odrzucenie przez Sejm RP ustawy dopuszczającej tzw. ubój rytualny. Zapowiedzieli list do szefów KE i PE ws. wzmocnienia przepisów UE w tym zakresie.

 • Sejm zafundował upadłość dziesiątkom polskich firm

  Z Dariuszem Formelą, prezesem Polskiego Koncernu Mięsnego Duda rozmawia Bartłomiej Mayer.

 • Sejm podjął decyzję w sprawie zawieszenia progu ostrożnościowego

  Sejm uchwalił nowelizację ustawy o finansach publicznych, która przewiduje zawieszenie tzw. pierwszego progu ostrożnościowego. Zmiana otwiera rządowi drogę do nowelizacji tegorocznego budżetu i zwiększenia deficytu.

 • Sejm przyjął sprawozdanie z wykonania budżetu za 2012 r.

  Sejm przyjął sprawozdanie komisji finansów publicznych z wykonania budżetu państwa za 2012 r. i udzielił Radzie Ministrów absolutorium za ubiegły rok. Sejm uchwalił też w piątek nowelizację ustawy o finansach publicznych, która przewiduje zawieszenie tzw. pierwszego progu ostrożnościowego.

 • Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński powiedział w poniedziałek w Mielcu (Podkarpackie), że w ramach obecnego budżetu UE Polska ma do wydania jeszcze blisko 4 mld zł. Zaapelował do przedsiębiorców, aby zaangażowali się w wydawanie tych pieniędzy.