• Informacje na temat:

  sekretarz generalny onz

Artykuły na temat: sekretarz generalny onz
 • Zgodnie z decyzją rządu, w piątek rozpoczyna się oficjalny proces ratyfikacji przez Polskę globalnego porozumienia klimatycznego ONZ zawartego w Paryżu w 2015 r. - poinformował na konferencji prasowej minister środowiska Jan Szyszko.

 • Amerykańskie cła ponownie tematem tygodnia?

  W tym tygodniu rynki mogą uzyskać najnowsze informacje na temat wojny handlowej ze względu na intensywną debatę w Stanach Zjednoczonych w sprawie proponowanych przez prezydenta Trumpa taryf celnych. - Żyjemy w niebezpiecznym świecie, zimna wojna wróciła, ale bez mechanizmów bezpieczeństwa - zapowiedział wczoraj w Brukseli sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres. Szef KE Jean-Claude Juncker

 • Ekolodzy: Polska musi pójść drogą niskoemisyjną

  Podpisane w piątek w Nowym Jorku porozumienie klimatyczne ONZ to szansa na ograniczenie negatywnego wpływu człowieka na klimat; powinno ono pchnąć Polskę w kierunku niskoemisyjnej gospodarki - oceniają organizacje ekologiczne. Umowa klimatyczna ma zacząć obowiązywać od 2020 r.

 • Brak poszanowania prawa ważną przeszkodą w walce ze smogiem

  W Polsce jest ok. 5,3 mln domów jednorodzinnych, z czego ponad 3,5 mln (ok. 67 proc.) ma kotły węglowe wsypowe, które trzeba wymienić na nisko- i zeroemisyjne systemy grzewcze. To praca na lata - mówi WNP.pl Kamil Wyszkowski, dyrektor Global Compact Network Poland - Inicjatywy Sekretarza Generalnego ONZ.

 • Magdalena Gaj z szansą na wysokie stanowisko w Międzynarodowym Związku Telekomunikacyjnym. Polska może na tym skorzystać

  Polska ma realne szanse na objęcie stanowiska zastępcy sekretarza generalnego Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU) - ocenia Krzysztof Król, przewodniczący Rady Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Kandydatem jest prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Magdalena Gaj. Wybór dałby Polsce wpływ m.in. na przydzielanie częstotliwości i rozwój sieci internetowej na świecie

 • Z udziałem ponad 10 tys. uczestników rozpoczęło się w czwartek w Petersburgu 20. Międzynarodowe Forum Ekonomiczne. Weźmie w nim udział szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker, który przy okazji forum spotka się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

 • Sarkozy w Petersburgu do Putina: Pierwsi znieście sankcje

  Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy zaapelował w czwartek w Petersburgu, gdzie rozpoczęło się 20. Międzynarodowe Forum Ekonomiczne, do prezydenta Rosji Władimira Putina o zniesienie embarga na europejskie produkty żywnościowe, aby przerwać spiralę sankcji.

 • Morawiecki weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

  We wtorek wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki udaje się do szwajcarskiego Davos na Światowe Forum Ekonomiczne (WEF). Weźmie tam udział m.in. w spotkaniach najważniejszych decydentów państw i firm oraz dyskusjach, np. o międzynarodowym unikaniu opodatkowania.

 • Polska bierze na cel indyjski rynek

  Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński rozpoczyna dziś wizytę w Indiach. Indie są drugim, po Singapurze, miejscem lokalizacji polskich inwestycji bezpośrednich w Azji.

 • Globalny raport głodu 2014: Dwa miliardy ludzi na świecie jest niedożywionych

  Za dużo by umrzeć, za mało by żyć - nowy Indeks Głodu na Świecie uświadamia wymiar ukrytego głodu. Ponad dwa miliardy ludzi na świecie jest niedożywionych, 800 milionów głoduje.