• Informacje na temat:

  sektor bankowy w polsce 2010

Artykuły na temat: sektor bankowy w polsce 2010
 • Nasze banki czekają. Duże ryzyko zwolnień

  Zwolnienia zapowiedziało już kilka banków, m.in. Citi Handlowy i Nordea. Mimo to, że polski sektor bankowy radzi sobie całkiem nieźle. Szczególnie na tle banków europejskich. Jednak problemy mogą pojawić się również w Polsce, przede wszystkim ze względu na sytuację w strefie euro i kolejne rekomendacje nadzoru.

 • Dynamiczny wzrost sektora pożyczek online dzięki fintechom

  Prawie 1/3 wszystkich inwestycji w fintechy w latach 2010-2016 dotyczyła kredytów i pożyczek. Sektor pożyczek online w Polsce dalej się dynamicznie rozwija. Jakie są tego powody?

 • Mijający kryzys przełożył się na redukcję zatrudnienia w branży finansowej. W szeroko pojętym sektorze bankowym pracuje dziś 174 tys. osób. O prawie 8 tys. mniej niż 5 lat temu.

 • Finansowe tygrysy V4

  Grupa Wyszehradzka ma olbrzymi potencjał, jej instytucje finansowe rozwijają się w szybkim tempie, rynki są dynamiczne i zdrowe. Banki i ubezpieczyciele V4 mają przed sobą świetlaną przyszłość. Może te firmy powinny zacząć bliżej ze sobą współpracować?

 • Analitycy rynku pracy zgodnie twierdzą, że ten rok będzie lepszy dla osób szukających zatrudnienia. Jak jednak wynika z badania "Kandydat 2010" przeprowadzonego dla portalu Pracuj.pl przez firmę Nielsen Polska, sami pracownicy są podzieleni w ocenie swoich szans na znalezienie nowego zajęcia. Za to zdecydowana część z nas jest zadowolona z dotychczasowej pracy.

 • Konsolidacja sektora bankowego przyspieszy

  2015 rok może być czasem przetasowań na rynku bankowym. Na pewno zostanie sprzedany Bank BPH, a właścicieli być może zmienią również Alior Bank, Raiffeisen Bank Polska i FM Bank PBP.

 • ​200 nowych miejsc pracy w centrum kraju. Dla speców IT

  ...w sektorze IT.  - W 2012 roku przekroczyliśmy liczbę ponad 180 pracowników, co wówczas stanowiło jedną trzecią wszystkich osób zatrudnionych w Rule Financial na całym świecie. Obecnie polscy pracownicy stanowią ponad połowę globalnego zespołu firmy - dodał.  Oddziały firmy w Łodzi i Poznaniu zatrudniają 500 osób. Planowany jest dalszy ich rozwój i wprowadzanie nowych usług dla sektora bankowego, z czym...

 • Prosty sposób na przenosiny między bankami

  Sektor bankowy cieszy się coraz większym zaufaniem Polaków. Z tegorocznego badania "Wizerunek polskiego sektora bankowego" wykonanego przez TNS Polska dla Związku Banków Polskich, którego partnerem była Krajowa Izba Rozliczeniowa S.A. wynika, że opinia na temat banków jest najlepsza od siedmiu lat.

 • Młode talenty odpłyną do Niemiec?

  ...zagrożone. Zyskają Łódź i Warszawa? Jak wynika z danych 2 Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce (ABSL) głównymi aglomeracjami, w których inwestorzy otwierają centra usług biznesowych są(...) Wyspy. Pracować w kraju czy za granicą? Podyskutuj na Forum 1. Dane dziennika Rzeczpospolita 2. Raport "Sektor SSC/BPO w Polsce", Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce (ABSL...

 • Mark Mobius: Korzystne trendy i polityczne wyzwania w Polsce

  Moja pierwsza wizyta w Polsce przypadła na rok 1991, niedługo po tym, jak w tym kraju zakończyła się era komunizmu. W tamtym okresie Warszawa była przygnębiającym miastem, z pustymi wystawami sklepowymi i znikomym wyborem dostępnych towarów. Najwyższym budynkiem był (i wciąż jest) położony w samym sercu miasta 231-metrowy "Pałac Kultury i Nauki im. Józefa Stalina" będący darem narodu radzieckiego